Na trojici Neratovice B, Kralupy a Tišice, která o uplynulém víkendu nebodovala, se totiž dotáhlo Mšeno a Veltrusy. Bitvu o „šest“ bodů viděl kralupský stadion V Olších a v hlavní roli utkání se představil nestárnoucí mšenský brankář Daniel Hnízdil.

Svůj výborný výkon, kterým držel hosty od začátku ve hře, ve druhém poločase korunoval chycenou penaltou jindy neomylnému Tarbajovi, a jako bonus přidal o chvilku později na druhé straně ze značky pokutového kopu rozhodující gól. A to všechno v době, kdy hosté dohrávali zápas bez vyloučeného Krúpy.

„Přestože soupeř na šance jasně vyhrál, branku nevstřelil, a tak jsme se z výhry mohli radovat my. Tolik šancí si proti nám zatím žádný tým nevytvořil a kvalitou řadím Kralupy na nejvyšší příčky,“ přiznal sportovně hostující trenér Jiří Guttenberg.

V lídrovi soutěže našly po šesti zápasech přemožitele Tišice. Mužstvo trenéra Brabce čekalo vzhledem ke značným ztrátám v sestavě příděl, nakonec ale odešlo poražené až brankou ze závěrečných minut, a to domácí v utkání i vedli.

Největší překvapení na účet favorita se zrodilo v Lobkovicích. Domácím proti druhému béčku Neratovic stačila na tři body trefa Vojtěcha Šedy po rohovém kopu z prvního poločasu.

Hosté sice po změně stran zlepšili svůj výkon po všech stránkách, na pozorně bránící domácí ale nevyzráli ani jednou. „Jelikož jsme za celý zápas pořádně ani nevystřelili na branku, nemohli jsme doufat v obrat,“ věděl hostující trenér Libor Tichota, který domácí výhru ve spíše bojovném utkání označil za šťastnou.

Propast mezi lepším a horším středem tabulky prohloubila další jednobranková výhra, kterou Veltrusy zdolaly Velký Borek. Nováček se na hřišti soupeře dlouho držel a s přibývajícím časem bylo jasné, že rozhodnout může jediný gól. Ten padl ve druhém poločase z kopačky Pražáka po spíše ojedinělém zaváhání zadních řad Slavie. Přes značnou snahu se už hostům vyrovnat nepodařilo.

I přes porážku odehráli hosté v očích svého trenéra Jiřího Vavřiny dobré utkání. „Favorizovaným domácím jsme dokázali být rovnocenným soupeřem. Kluci zaslouží pochválit za nasazení a bojovnost. Rád bych vyzdvihl dorostence Kubu Elogeliho, ten si svým výkonem jasně říká o místo v základní sestavě.“

Až do jedenáctého kola si na první výhru musela počkat Nová Ves, která v záchranářském souboji proti béčku Libiše rozhodla dvěma góly v prvním poločase, a to ještě neproměnila penaltu. Hosté stihli po změně stran už jen snížit a po utkání si hodně stěžovali na nepřízeň sudího, který jim měl neuznat hned několik gólů pro údajný ofsajd.

11. kolo: D. Beřkovice – Cítov 2:1 (1:0) Čermák, Štěpánek – Kožlej, PTZ – Pšovka B 3:0 (1:0) M. Šimáček 3, Veltrusy – V. Borek 1:0 (0:0) Pražák, N. Ves – Libiš B 2:1 (2:0) Šimek, J. Vancl – Žák, Tišice – Dynamo 3:4 (1:1) Toman 2, Beran – Krejza 2, Horký, Šíma, Lobkovice – Neratovice B 1:0 (1:0) V. Šeda, FK Kralupy – Mšeno 0:1 (0:0) Hnízdil z PK, ČK: Krúpa (M).