Poslední Veltrusy vedly nad druhým béčkem Neratovic ještě v poločase. Favorizovaní hosté, pro které to byl po kontumační výhře v minulém kole, vůbec první ostrý jarní start, ale nakonec zvládli vítězný obrat. Na čele tabulky tak nadále ztrácejí pouhý bod na vedoucí Záryby. Ty rychlým gólem z penalty rozhodly svůj duel v Tišicích, před které se tak na třetí místo přehnaly Vojkovice. A rovněž jim k tomu stačila jediná přesná trefa. Desítka gólů visela ve vzduchu při křtu nových kabin ve Klích, jejichž fackovacím panákem se stala Nová Ves. Pět gólů za poločas „stihly" inkasovat také Chvatěruby, v Libiši tak nechaly zapomenout na vydařený jarní vstup proti Borku. Ten se naopak rehabilitoval šesti góly v Dolních Beřkovicích. Z celků spodní poloviny tabulky si na jaře zatím nejvíce polepšily Lobkovice. Proti Mšenu sice nebyly herně lepším týmem, ale na rozdíl od soupeře střílely góly a spolu s vedoucí dvojicí už jako jediný tým na jaře neztratily.

LIBIŠ B – CHVATĚRUBY 5:1 (5:1)
Libor Tichota, trenér Libiše: „Po rychlé brance jsme tentokrát nepřestali být aktivní, soupeře neustále napadali, nutili k chybám a rychle přidali další góly. I přes chybu ke konci, kdy soupeř snížil, to byl poločas snů. Do druhého jsme nastoupili trošku laxně, ale soupeř toho nevyužil a postupně odpadal. Naše hra už nebyla tak aktivní, a tak se diváci další branky nedočkali. Kladem je hra dorostenců. V základu nastoupili čtyři a ještě jeden střídal."
Branky: Hadrava 2, Vdovicyn, Novotný, Ryšlavý – Křížek.

TIŠICE – ZÁRYBY 0:1 (0:1)
Martin Brabec, trenér Tišic: „Udělali jsme hned v první minutě strašnou chybu, když jsme při jejich první akci neobsadili hráče, přišel centr, souboj mezi hráči a penalta. Od toho se odvíjel celý zápas. Hosté bránili, my byli 80 minut lepším mužstvem, ale nedokázali dát gól."
Tibor Mičinec, trenér Záryb
: „Se třetím mužstvem tabulky to byl těžký zápas. Nepřidalo nám, že se hrálo na hrbolatém terénu. Nakonec jsme rozhodli hned na začátku po dobrém průniku a centru, který chtěl dorazit Tesař, ale obránce ho složil rukama. Dan Krulich jasnou penaltu proměnil. V první půli jsme hráli slušný fotbal, ale bohužel některé dobré útoky nezakončili. Po půli nás domácí dostali pod tlak, ale díky dobře organizované obraně jsme těsné vítězství uhájili."
Branka: D. Krulich z PK,  

LOBKOVICE – MŠENO 3:0 (1:0)
Václav Řezníček, trenér Lobkovic: „Dnes jsme měli velké štěstí. Hosté byli po celý zápas lepší, ale šance neproměňovali, a my z brejků ty svoje ano. Rozdílovým hráčem byl Tomáš Fingerhut, který proměnil dvě ze tří šancí. Mužstvo bych pochválil za bojovnost, i když nám to moc nešlo a hosté byli po celý zápas hodně nebezpeční."
Jiří Guttenberg, trenér Mšena: „Přestože jsme byli celý zápas lepším týmem, prohráli jsme rozdílem třídy. Domácím proti nám stačilo bojovat a využít našich hrubých chyb. Ne, že by chyby nedělali i domácí, ale my kdybychom dnes hráli do půlnoci, tak stejně gól nedáme. Držení míče bych odhadl tak na 65:35 pro nás. Hraje se ovšem na góly, z tohoto pohledu je vítězství zasloužené."
Branky: Fingerhut 2, Wurm.

VOJKOVICE – PTZ 1:0 (0:0)
Josef Košťál, trenér Vojkovic: „Hezký zápas s šancemi na obou stranách. Soupeř se vyhecoval a překvapil mě, jak dobrý fotbal hrál. Celkově bych řekl, že utkání mělo úroveň vyšší soutěže. Zachytali oba brankáři. Jen střelci nebyli schopní se trefit. Nakonec rozhodl centr na zadní tyč, který zavěsil Tetiva."
Jiří Rous, sekretář PTZ: „Domácí nastupovali jako velký favorit. V prvním poločase to bylo naopak. Naši hráči si vytvořili několik vyložených příležitostí, ale chybělo přesné zakončení. Zdálo se, že zápas skončí se zaslouženou remízou, ale domácí se v 80. minutě po standardce trefili. Vytvořili jsme si ještě další dvě šance, ale nastřelili brankáře a pak i břevno. I domácí připustili, že jsme si zasloužili alespoň remízu."
Branka: Tetiva, ČK: Stuchlý (V.).

VELTRUSY – NERATOVICE B 1:3 (1:0)
Ivan Krečun, sekretář Veltrus: „Hráči se nezalekli kvalitního soupeře a v prvním poločase sehráli vyrovnaný duel. Po neproměněné penaltě soupeře za nás naopak proměnil Hofman. Ve druhém poločase soupeř značně tlačil a dočkal se vyrovnání, po kterém ze stálého tlaku vytěžil po dvou chybách ještě dvě branky. Výkony našich hráčů jdou nahoru, myslím, že letos potrápíme více soupeřů a věříme i ve více bodů."
Michal Panocha, trenér Neratovic B: „Z našeho prvního mistráku mám smíšené pocity. Čekal jsem, že do utkání vletíme s chutí, ale v prvním poločase vůbec nebylo znát, že hraje druhý s posledním. Z obou stran jen množství nepřesných přihrávek a bez naší výrazné šance. Pokutový kop nám brankář chytil, domácí ho se štěstím proměnili. Do druhé části jsme šli odhodláni s výsledkem něco udělat a hlavně zlepšit do té doby katastrofální herní projev. To se podařilo, i když na první gól jsme se nadřeli."
Branky: Hofman Z PK – Toman 2, Kohout.

D. BEŘKOVICE – V. BOREK 0:6 (0:4)
Miroslav Vlk, trenér V. Borku: „Rozhodl začátek, kdy jsme hned v první minutě dali branku z trestného kopu a pak během dvaceti minut přidali další dvě. Zbylé tři jsme po některých nedotažených akcích vstřelili až ve druhé části druhého poločasu. Překvapilo mě, že se domácí minule nesešli a teď měli ještě tři lidi na střídání. Takže se asi dali nějak dohromady."
Branky: Lamač 3, Jeřábek z PK, Kováč, M. Mihalík.

KLY – N. VES 9:0 (5:0)
Slavomír Zavadil, trenér Kel: „Až na prvních deset minut, kdy nám vázla kombinace a darovali jsme soupeři několik standardních situací, jsme měli zápas pevně v režii a bylo otázkou, kolik dokážeme proměnit šancí. Za zmínku stojí dva hattricky, o které se postarali kapitán Morávek a sniper Palanský. Myslím, že jsme dokonale pokřtili nové zázemí naší (zatím) bezejmenné arény."
Branky: Morávek 3, Palanský 3, Kohout 2, Stránský.