„Absence čtyř hráčů základní sestavy, v desáté minutě tři obdržené góly, totální odevzdanost a hlavně jsme kopyta," shrnul patnáctigólový masakr Nové Vsi Richard Brejša, který byl jako jeden z jedenácti nešťastníků na hřišti přímo „u toho". Ano, hosté skutečně nehráli v sedmi, jak by k tomu mohl svádět výsledek.

Domácí se hned v první minutě ujali vedení a pak jako by se prostě jen rozhodli, že své celkové skóre (před utkáním –11) jedním zápasem převedou do kladných hodnot. To se jim nakonec podařilo, a jak poté přiznali, poměrně hravě. „Přestože na sebe narazila mužstva ze dna tabulky, na hřišti to vypadalo, že spolu hrají týmy, které dělí několik tříd," potvrdil odevzdanost soupeře domácí kouč Jiří Guttenberg, kterého těšilo, že i za krajně příznivého stavu tým vydržel celé utkání odehrát ve stejném tempu a hráči nezávodili, kdo dá více gólů. Mimochodem vítězem této interní soutěže se stal sedmigólový Martin Wasyliw, který si rázem zdvojnásobil počet svých gólů v sezoně.

Nová Ves se po ostudné porážce navíc zcela „osamostatnila" na posledním místě. Do té doby rovněž pětibodové Veltrusy totiž proti Lobkovicím urvaly své druhé vítězství v sezoně a nedostaly přitom dokonce ani gól (3:0). „Využili jsme domácího prostředí, začali více kombinovat, což přineslo ovoce v podobě pěkných pasů za obránce a dvou branek Milana Macka. Soupeř měl také pěkné akce, ale neproměnil, a to vneslo na jeho kopačky nervozitu," charakterizoval utkání sekretář vítězů Ivan Krečun.

Na čele tabulky pokračoval také tentokrát trhák v odvetách neomylných Záryb. O devítibodový náskok do zbylých šesti kol se postarala domácí ztráta Byškovic, které nedotáhly do vítězného konce dobře rozehrané malé derby béček a s Libiší prohrály na penalty. Zápas tak skončil navlas stejným výsledkem jako na podzim. Trenéři hostí se pak shodovali, že se vzhledem k vývoji v prvním poločase jedná o „zlaté" body. „V prvním poločase byli domácí jasně lepší a výsledek 1:0 byl pro nás ještě milosrdný," přiznal Libor Tichota. „Po malé poločasové bouřce nastoupili kluci s větším odhodláním a druhý poločas odehráli, tak jak měli," dodal ke druhé části, která přinesla vyrovnání.

Na druhé místo se tak bodově dotáhly Tišice, které svou formu po jediné jarní porážce od Záryb potvrdily také ve Velkém Borku. Hosté dvěma góly ve druhé části domácím nedovolili potvrzení tří bodů z Kel. Třetí z posledních čtyř výjezdů na hřiště soupeře dotáhly až k penaltám Vojkovice, na které se po divoké přestřelce ve Chvatěrubech dotáhly Kly. Ty nadělily čtyřku v Dolních Beřkovicích. Podle slov Slavomíra Zavadila, jednoho z koučů hostů, měl favorit zápas od začátku pod kontrolou a po vyloučení jednoho z domácích ve druhém poločase už nebylo o vítězi pochyb. Stejně hladce vyhrály také Záryby v Nelahozevsi na PTZ. „Zápas jsme zvládli na jedničku, soupeře nepustili k žádné stoprocentní šanci," těšili se z vítězství 4:0 v táboře lídra.

20. kolo: Chvatěruby – Vojkovice 4:3 po PK (2:2) Soukup, Louček, Falta, Slezáček – Matějík, Král, Plicka, Veltrusy – Lobkovice 3:0 (3:0) Macek 2, Andr, D. Beřkovice – Kly 0:4 (0:2) Palanský 2, Hoffmann, Hohout, ČK: J. Žídek (DB), PTZ – Záryby 0:4 (0:1) Schütz, Voštiar, F. Valentin, D. Krulich z PK, Mšeno – N. Ves 15:0 (7:0) Wasyliw 7, Valenta 4, Guttenberg ml., Šledr, Matůšek, Hnízdil z PK, V. Borek – Tišice 1:3 (1:1) Štrupl – Lauda, Kopejska, T. Prejzek, ČK: Jeřábek (VB), Neratovice B – Libiš B 1:2 po PK (1:0) Šulc – Pilař, Šelemberk.