V průměru pět gólů na zápas přineslo osmé kolo Atletico okresního přeboru. Vedoucí duo opět nezaváhalo a jeho náskok na třetí Kostelec narostl na šest bodů.

Byšice doma rozstřílely Vojkovice 6:1 a stále neztratily ani bod. Vojkovičtí, stejně jako řada předešlých soupeřů Vitany, nedohráli v plném počtu. Z rukou sudího Pose viděl červenou kartu v 35. minutě Kobera a čtyři minuty před koncem také Zálepa.

Těžšího soupeře měly druhé Veltrusy, které se ve Chvatěrubech střetly s Novou Vsí. „Domácí“ měli možná víc ze hry, ale zkušení hosté hráli, co potřebovali, a zaslouženě si připsali další tři body (0:2).

Dva domácí zápasy a pouhý bod. Tak žalostná je bilance Mšena, jednoho z předních mužstev minulé sezony. Svěřenci trenéra Guttenberga tentokrát nestačili na Lobkovice (4:5), které se díky výhře vyhouply už na čtvrtou příčku tabulky.

Mšenským vůbec nevyšel vstup do utkání, po dvaceti minutách prohrávali už 0:3 a na začátku druhé půle 1:4. Domácí se ale nevzdali a čtvrthodiny před koncem vyrovnali. To už ale hosté hráli bez vyloučeného Šedy. Na konci řádné hrací doby navíc po chybě gólmana inkasovali popáté.

„Proč jsme prohráli? To je jednoduché. Dali jsme čtyři góly, takže směrem dopředu to docela jde. Hrubky ale děláme v obranné hře. Pět inkasovaných gólů, navíc v domácím prostředí, to je opravdu síla. Když už to vypadalo na remízu, přijde chyba gólmana a opět jsme bez bodů,“ zlobil se trenér Jiří Guttenberg.

Hostům se nezdá vyloučení Šedy, který podle jejich názoru nefauloval. „Na videu (ZDE) je to jasně vidět. Pro míč šel náš hráč a soupeř do něho v přerušené hře strčil a porazil ho. Na čtvrteční schůzi disciplinárky budeme požadovat přešetření celé situace,“ uvedl sekretář Lobkovic František Koliandr.

Kostelec nenašel celých devadesát minut recept na překonání gólmana Hubičky, a Čechie si tak překvapivě odvezla bod za bezbrankovou remízu.Pro domácí už je to třetí a jejich bodová ztráta na čelo tabulky nadále narůstá.

Remízou skončilo také utkání v Nelahozevsi, kde PTZ prohrávaly od 66. minuty gólem Junga s Dolními Beřkovicemi. Domácí se dočkali až pět minut před koncem, kdy Šimek srovnal na konečných 1:1.

Cítov doma rozstřílel rezervu Dynama a při chuti byl i tentokrát kanonýr Patzenhauer, který se hattrickem přiblížil nejlepšímu střelci soutěže Štoflovi z Veltrus.

V zápase béček Pšovky a Libiše padlo celkem devět gólů (7:2). Pšované se tak poprvé v sezoně vyhoupli do středu tabulky, zatímco poslední hosté prohloubili své trápení.

8. kolo: PTZ – D. Beřkovice 1:1 (0:0) Šimek – Jung, Byšice - Vojkovice 6:1 (2:0) Hoffmann 2, Lauda 2, Koutný, Kolínský – Portašík, ČK: 0:2, Kostelec – Č. Kralupy 0:0, N. Ves - Veltrusy 0:2 (0:1) Štofl, Veselý, Cítov - Dynamo B 5:1 (2:0) Patzenhauer 3, Duchoslav, K. Fiala – Polák, Mšeno - Lobkovice 4:5 (1:3) Tříška 2 (1 z PK), Wasyliw, R. Kolumpek – Blahut 2, Frankl, Fingerhut, vlastní (Kříž), ČK: Šeda (L.), Pšovka B - Libiš B 7:2 (4:0) Kettner 2, L. Krejčík 2, Hakl 2, Buzalka – Šerák, Sus.

JAROMÍR HEJNA