Libišské béčko se i tentokrát snažilo diktovat hru a stejně jako v minulých zápasech vstřelilo jeden gól. Jenže tentokrát se našel soupeř, který dokázal trestat hrubky. Ve střelecké pohodě je totiž zimní posila Tišic Jaroslav Toman, který také v neděli splnil svou dvougólovou normu z předešlých dvou zápasů.

„Tišice dnes potvrdily, že se jim poslední dobou daří, ale čekal jsem od nich ještě lepší hru. Nebýt našich dvou chyb, kdy jsme po lehké ztrátě míče pustili Jardu Tomana do brejku, a ten nás vždy potrestal, tak jsme je do ničeho nepustili," hodnotil duel jeden z libišských trenérů Libor Tichota. „Od nás to byla stále stejná písnička. Snažíme se hrát, ale zmatkujeme, lehce ztrácíme míče a strašně se nadřeme na branku. Svůj jarní limit jedné branky jsme splnili, ale tentokrát to bylo málo. Dát druhou branku máme asi na jaře zakázáno, jinak by Blahoš lehce vyrovnal a utkání by skončilo asi spravedlivou remízou," dodal.

Samotní hosté po utkání přiznávali, že vítězství ve složení, v jakém k utkání nastoupili a po třech vynucených střídáních ho navíc dohrávali, ani nečekali. „Náhradníci zabojovali a uhráli slušný výsledek," pochvaloval si po utkání trenér vítězů Martin Brabec. Podle něj rozhodlo proměňování šancí. „I když nám po prvním vyrovnaném poločase začaly docházet síly, tak jsme hrozili brejky. Po chybách domácích obránců jsme dali dva góly."

Výsledek samozřejmě nejvíce potěšil vedoucí Kralupy, které po domácí výhře nad Velkým Borkem pojedou ve středeční dohrávce oplácet Libiši potupnou podzimní porážku se sedmibodovým náskokem v zádech, i když mají odehráno o utkání více.

Vedle porážky Libiše přinesl víkend také další na jaře dosud nevídanou věc, a sice úvodní bodový zisk Vojkovic, které připomněly svůj poměrně vydařený podzim šestibrankovou kanonádou v Dolních Beřkovicích.

Svou první ztrátu ve svém novém jarním působišti ve Všestudech utrpěly třetí Veltrusy. Proti na jaře dobře hrající Nové Vsi dokonce zachraňovaly remízu 1:1 až pět minut před koncem.

Ještě později se lámal duel devátého Mšena s dvanáctým Liběchovem. Domácí sice vyhráli úvodní poločas. Jenže pak nechali hosty v době, kdy dohrávali bez dvou vyloučených, vyrovnat. Druhou jarní výhru Mšenu zajistil až Šledr v předposlední minutě.

20. kolo: PTZ – Lobkovice 6:2 (4:0) Pešta 2, Topor, Bednárik, Novák, Bláha – Slovák, Hruška, Mšeno – Liběchov 2:1 (1:0) Guttenberg ml., Šledr – Veselý, ČK: Malák, Fejfar (L.), D. Beřkovice – Vojkovice 0:6 (0:3) Krištůfek 2, Kobera 2, Kaša, Rubáš, Veltrusy – N. Ves 1:1 (0:1) Pražák – Černý, Neratovice B – Pšovka B 5:1 (2:0) Gabčo 3, Jakub Šulc, Dzimko – Dvorný, FK Kralupy 1901 – V. Borek 3:1 (2:1) J. Matějček, Pixa, Řenč – Šimon, Libiš B – Tišice 1:2 (1:1) Šerák – Toman 2.