Veltrusy týden po první porážce v soutěži znovu ztrácely, tentokrát domácí remízou s Tišicemi. Hosté, v tabulce o jedenáct pater níž, v utkání bohatém na šance drželi s domácími krok, zaspali až úvod druhého poločasu. Domácí ale těsný náskok nepojistili a zkušený Brodský je za to ztrestal vyrovnáním na konečných 1:1.

To libišská rezerva se z minulého úvodního zakolísání okamžitě oklepala a proti Vojkovicím odehrála povedené utkání. Za stavu 2:0 ještě hostům svitla naděje po penaltovém snížení, domácí ale měli před přestávkou dvoubrankový náskok zpět a ve druhém poločase si klidně mohli dovolit svou penaltu zahodit. „Na naší straně obrovská spokojenost. Dnes zaslouží všichni hráči pochvalu za předvedený kolektivní výkon," notovali si trenéři Urbanec s Tichotou.

Vojkovičtí, kteří v závěru navíc přišli do dalšího zápasu o vyloučeného Plicku, spokojení být nemohli. I když vedoucí jejich mužstva připomněl, že v sestavě citelně chyběly další absentující opory jako Mašek či Kuchta, za porážku si prý hosté mohou sami. „Bohužel nás nepodržel vždycky výborný gólman, který pustil dva hodně laciné góly. Ale je to jen člověk. I když jsme snížili penaltou, tak jsme vzápětí dostali na 3:1, a to bylo K. O.," uvedl Michal Cabák, který souhlasil s domácími trenéry, že vojkovičtí hráči na hřišti působili zbytečně nervózním dojmem. Klid do jejich řad by mohl vnést právě Nečas. Kdy to ale bude, zatím v klubu netuší. „Vzhledem k jeho pracovnímu vytížení je to s ním vždy tak padesát na padesát. Budeme rádi, když za nás odehraje čtyři pět zápasů. Ten první možná až proti Mšenu," upřesnil Michal Cabák.

Právě Mšeno a spolu s ním také Kralupy a béčko Neratovic předskočily Vojkovické v tabulce. Všechny tři týmy si o víkendu na domácím hřišti pořádně zastřílely. Největším rozdílem vyhrála parta z kralupských Olší, která nasázela béčku Pšovky osmičku. První poločas ale z domácí strany i přes rychlé vedení nikterak oslnivý nebyl. Po hostujícím vyrovnání nasměroval favorita za další výhrou až Müller brankou do šatny. Ve druhém poločase už Kralupští drželi otěže zápasu pevně ve svých rukou a soupeř po rychlých gólech odpadl.

Překvapením kola je vysoká výhra Mšena nad v tabulce sousedními Lobkovicemi – tím spíš, že domácí mají „personální" starosti, a na hřiště tak museli někteří dorostenci i trenér Guttenberg. A byl to právě on, kdo hosty gólově načal. Definitivní K. O. zasadil dvěma proměněnými penaltami brankář Hnízdil, který tak zvyšoval už na 4:0, až pak se dočkali alespoň čestného úspěchu také hosté. „Jsem rád, že se nám po třech zápasech povedlo opět naplno bodovat, toto vítězství jsme si zcela zasloužili," hlásil hrající kouč vítězů, kterého mrzela ztráta Bohaty. „Odstoupil s bolestmi kolena, a rozšířil tak naši marodku. Věřím, že to snad nebude dlouhodobé."

Ve zlepšených výkonech pokračují také slavisté z Velkého Borku, kteří po domácí výhře zabrali naplno také na hřišti PTZ.

6. kolo: Veltrusy – Tišice 1:1 (0:0) Prachař – Brodský, D. Beřkovice – Liběchov 4:1 (1:0) Kalhous, O. Hrdý, Štěpánek, J. Kaňka – Hladký, Mšeno – Lobkovice 6:1 (3:0) Hnízdil 2 z PK, Guttenberg st., Stejskal, Závěšický, Novák – Frankl, PTZ – V. Borek 1:3 (0:2) P. Šimáček – M. Mihalík 2, Kubina, Neratovice B – N. Ves 5:1 (1:0) Gabčo 3, Jakub Šulc, Langmajer – Horák, Libiš B – Vojkovice 4:1 (3:1) Žák, Palej, Vdovicyn, Mráz – Ladomerský z PK, ČK: Plicka (V.), Kralupy 1901 – Pšovka B 8:1 (2:1) Tarbaj 2 (1 z PK), Müller 2, J. Polák, P. Pešek, J. Matějček, Černý z PK – Urban.