Skóre vzájemného utkání obou vítězů loňské třetí třídy, kteří odstartovali parádně také do vyšší soutěže, otevřel neratovický Gabčo, který nenápadnou střelou k tyči zaskočil kralupského brankáře. Na další branky si nadprůměrná byškovická návštěva musela počkat do druhého poločasu, ve kterém hosté nejdříve výsledek otočili.

V obou brankách měl prsty Müller, nejdříve proměnil samostatný nájezd a pak vybojoval penaltu pro Tarbaje - 1:2. Nejzkušenější domácí hráč, stoper Mráz, ale odmítl první bodovou ztrátu a dvěma góly po rohových kopech výsledek znovu a tentokrát už definitivně přiklonil na stranu svého celku.
„Obě mužstva zaslouží pochvalu za předvedený výkon, který se musel líbit,“ shrnul zápas domácí trenér Libor Tichota.

Spolu s Neratovicemi odskočilo na rozdíl pěti bodů na dvojici Kralupy – Veltrusy také Dynamo, v jehož utkání s Dolními Beřkovicemi padlo rovných deset gólů, osm z nich do hostující sítě. Na páté místo, těsně za svého sobotního soupeře z Veltrus se vyhouply Tišice, které potvrdily minulé venkovní vítězství navlas stejným způsobem i doma.Tišičtí po týdnu v zápase znovu propáslidvoubrankový náskok a z bryndy je v závěru tahal rozhodujícím gólem Prejzek.

Po dvou porážkách se zatím suverénní dvojicí soutěže si první body z cizího hřiště přivezlo Mšeno, za které vstřelil v Libiši obě branky z pokutových kopů brankář Hnízdil. Ten se měl v utkání co ohánět také ve své bráně, těsné vítězství už ale hosté i s přispěním střelecké nemohoucnosti domácích uhájili. „Jsem rád za tři body, ale musím sportovně uznat, že domácí si remízu zasloužili,“ řekl k utkání trenér vítězů Jiří Guttenberg.

Druhou výhru v přeboru má na kontě Velký Borek, který rozstřílel béčko Pšovky. Na pravé brankové hody si nadprůměrná návštěva musela počkat až do druhého poločasu, kdy domácí svou převahu nad soupeřem vyjádřili pěti góly. „Vypadá to, že se pomalu zvedáme z herní a psychické nepohody, která nás provázela v minulých zápasech. Chválím celé mužstvo, ale za vyzvednutí stojí výkon Dudoka, Šplíchala, Kubiny a brankáře Procházky, který bezchybně zlikvidoval všechny nebezpečné přímé kopy soupeře,“ poznamenal trenér Slavie Jiří Vavřina.

Velký „záchranářský“ a navíc sousedský duel byl k vidění v Cítově. Domácí už se po vítězství nad Novou Vsí blíží i s odečtem bodů v tabulce nule a právě ta nadále zeje na kontě jejich sobotního soupeře. Hosté byli vůbec rádi, že k důležitému utkání dali dohromady jedenáct hráčů a podle toho na hřišti vypadalo. Domácí stačili rozhodnout už v prvním poločase a to ještě hostující brankář Heimrath další šance vychytal. S výkonem ve druhém poločase už hosté mohli být spokojenější, s výsledkemale nepohnuli. „Pomalu, ale jistě si zaděláváme na pořádnou ostudu,“ komentuje web Sokola šestou porážku v řadě.

6. kolo: Cítov – N. Ves 3:0 (3:0) Fryč, Kožlej, Balko, Tišice – Veltrusy 3:2 (2:0) Toman, Karlík, T. Prejzek - Miler, Juklíček, Lobkovice – PTZ 1:0 Drobík, Dynamo – D. Beřkovice 8:2 (5:0) Krejza 2, Rada 2, Horký, Vágner, Šíma, Pešta - Štěpánek, Žižka, Neratovice B – Kralupy 3:2 (1:0) Mráz 2, Gabčo - Müller, Tarbaj z PK, Libiš B – Mšeno 1:2 (1:1) Pilař - Hnízdil 2 z PK, V. Borek – Pšovka B 6:0 (1:0) O. Mihalík 2, Šimon 2, Kubina, R. Morávek.

ARCHIV VŠECH DOSUD ZVĚŘEJNĚNÝCH VIDEÍ(lk, mb)