Čerstvá krev zafungovala. V úvodním kole fotbalového okresního přeboru o sobě dávaly výrazně vědět nové týmy a vidět byly i některé posily. Těch bylo vzhledem k výpomoci několika klubů nezvykle mnoho.

Nejpřekvapivější výsledek se zrodil v Dolních Beřkovicích. Vehlovice sice prošly jarní částí třetí třídy bez porážky a po zásluze si řekly o postup mimo pořadí, ale že na úvod znemožní Beřkovice osmičkou na jejich hřišti, čekal málokdo. Domácí jako by se nepoučili z minulosti, kdy po vlažném podzimu všemocně doháněli záchranu až na jaře. Liaz ukončil bezbrankový stav hned v sedmé minutě, po necelé půlhodině držel už tříbrankový náskok, kterým skončil i poločas. Ve druhém hostující tým neopustil gólový apetit ani po prostřídání sestavy. A to ještě brankář Marek poslal za stavu 0:7 penaltu jen do břevna.

Posily nepomohly
Některé týmy letos přišly na to, jak v době dovolených doplnit své kádry. Jednoduše si na úvodní kola půjčili hráče od sousedů z I. B třídy, která startuje o dva týdny později. Nejvíce na tuto možnost vsadily Horní Počaply. Ani kvartet z lužeckého mužstva na čele s jeho tradičními tahouny – bratry Tauchmanovými či Uhrem – ale nedokázala zabránit porážce na hřišti dalšího nováčka ve Všestudech.

Jiným případem byl start mělnického Jiřího Žaby, který přispěl k očekávané výhře Vysoké nad Obřístvím postoupivším dokonce ze čtvrtého místa třetí třídy. Oba v jarní části ještě B-třídní kluby totiž spolupracují na úrovni farmy.

SK Slavia V. Borek - SK Vojkovice; 1. kolo okresního přeboru; 9. srpna 2015Ve Velkém Borku pro změnu mohli využít Filipa Hakla, který je sice jejich kmenovým hráčem, ale pravidelně hostuje. Po jeho poločasovém příchodu na hřiště slavisté navýšili vedení nad Vojkovicemi na 3:0. Hosté sice byli od začátku fotbalovější, častěji drželi míč a umně kombinovali, jejich útočné akce se ale vždy zastavovaly před pokutovým územím. Domácí naopak udeřili, když Kubinův trestný kop usměrnil Lamač, a v závěru dvěma góly Kováče „utekli" na tříbrankový rozdíl.

Vzájemný duel jiných dvou předních celků loňské sezony – Tišic a Mšena – nabídl nečekanou gólovou dietu s penaltovým bonusem pro hosty.

Hattrick smázli
Zajímavý zápas dvou loňských nováčků byl k vidění v Hoříně. Domácí útočník Polanský stihl ještě před přestávkou čistý hattrick, jenže hned po minutě hosté proměněnou penaltou zaveleli k úspěšné stíhací jízdě. Dokonali ji po změně stran a domácí se dočkali výhry až v penaltách.

Přesvědčivými výsledky se představila obě béčka. Libiš nasměroval na půdě kralupského FK 1901 k výhře dvěma góly v prvním poločase Hadrava. Zvlášť ten druhý stál podle trenéra hostí Urbance za to a odčinil šance, které stejný hráč neproměnil.

Na Pšovce se proti loňskému příjemnému překvapení soutěže Veltrusům uvedl Václav Novák z Bezna. Mladá posila prvního týmu zkompletovala v 78. minutě hattrick, takže hosté marně dotahovali až do závěrečného hvizdu.

LUBOŠ KURZWEIL, KAREL HORŇÁK