HOŘÍN – LIBIŠ B 2:2, PEN. 4:3

V prvním poločase se zranil hořínský Ondřej Kettner a do hry vstoupil teprve sedmnáctiletý Petr Machek, který si během zápasu počínal velmi dobře.

Jiří Kaiser (Hořín): „K úvodnímu zápasu sezóny jsme nastoupili bez středopolaře Zdeňka Cífky, který je na dovolené a na poslední chvíli se omluvili Žejklic a Loužecký. Naopak poprvé byl připraven 15letý Jakub Kaiser a po dvou letech nastoupil v základní sestavě Hořína navrátilec Dan Vermach. Hráči podali dobrý výkon. Doufejme, že zranění Kettnera nebude vážné a příště nastoupí."

Blahoslav Urbanec (Libiš B): „Dnes jsme začali aktivně a od první minuty jsme domácí přehrávali, měli jsme tři vyložené šance, ale kluci je trestuhodně zahodili nebo zbrkle zakončili a trefili brankáře. Fotbal to byl ale pohledný. Druhá půle byla vyrovnanější, ale opět jsme neproměňovali, tak jako domácí. Škoda těch nevyužitých šancí, myslím, že by to vypadalo jinak."

LOBKOVICE – ŘEPÍN 4:1

Utkání mezi dvěma nováčky okresního přeboru mělo už od začátku vysokou kvalitu a muselo se divákům líbit. Nakonec zvítězily Lobkovice, které postoupily ze III. třídy nad Řepínem, který naopak sestoupil z B třídy. Do druhého poločasu obě mužstva vstoupila opět při chuti.

Tomáš Přibík (Lobkovice): „Hosté se snažili přidat na obrátkách ve druhém poločase a začali více presovat, ale s tím si naše obrana dokázala poradit. Až na dvě nebo tři akce, kdy musel zasáhnout skvěle chytající Bricín jsme hosty k ničemu nepustili. Utkání v neskutečném tempu odmakalo celé mužstvo a všichni na sebe mohli být hrdí. Spokojeni jsme také s tím, v jakém světle se ukázaly všechny nové posily Hruška, Nezbeda, Hejsek a Melich a také talentované mládí v podobě Radka Šmejkala ml., který si v 16 letech odbyl povedenou premiéru mezi lobkovickými muži, několikrát dokázal zamotat soupeři nejen hlavu ale i nohy."

MŠENO – VELTRUSY 8:2

Mšeno nastoupilo proti Veltusům bez dvou ofenzivních es Valenty a Závěšického, ale se dvěmi staronovými tvářemi v sestavě Zemanem a Brožem.

Jiří Guttenberg (Mšeno): „Od začátku utkání jsme byli lepší. Byla na nás ale znát nervozita a v naší hře bylo plno nepřesností. Do vedení jsme se dostali po trefě Guttenberga ml., který využil nového pravidla o posuzování ofsajdu. Zápas jsme měli pod kontrolou a bylo otázkou času, kdy přidáme další gól. Bohužel finální fáze se nám nedařila a tak jsme bohužel neproměnili ani ty nejvyloženější šance nebo nevyšla finální nahrávka. Jsem rád, že jsme začali sezonu zaslouženou výhrou." 


VŠESTUDY – VYSOKÁ 1:2

Ivo Lorenc (Všestudy): "První zápas se nám moc nepovedl. Úvod tomu sice tolik nenasvědčoval, protože se nám podařilo skórovat z první akce po hlavě Matějčka. Postupem času, ale přestal náš tým být aktivní. Bohužel se to projevilo ve druhé půlce, kdy se v 75. minutě po našem zaváhání dostal balon před prázdnou branku a pak jsme v 90. minutě nechali projít útočníka samotného až před branku. Nešla nám kombinace to, co jsme si řekli, že budeme hrát, se nedělo. Musíme si vzít ponaučení do dalších zápasů."

Václav Řízek (Vysoká): "Jednalo se o vyrovnané utkání se šťastným koncem pro nás. Domácí vstřelili brzy branku. Naštěstí nás to nezlomilo. Povedlo se nám střídání, kdy střídající Pražák M. na vyrovnávací gól přihrál a v 90. minutě rozhodující branku vstřelil. Jsme spokojeni. Podali jsme disciplinovaný a kompaktní výkon."

VEHLOVICE – VOJKOVICE 0:4

Pavel Kroužecký (Vehlovice): "Čekal nás jeden s favoritů soutěže. Hned po rozlosování jsme žádali hosty o přeložení zápasu z důvodu, že hráči našeho týmu jsou v této době ještě na dovolené, ale nebylo nám vyhověno a tak nám chybělo celkem osm hráčů, z toho šest ze základní sestavy. Byli jsme rádi, že jsme postavili přesně jedenáct hráčů. Od začátku zápasu byli hosté lepší, my jsme se snažili pozorně bránit, což se nám povedlo i díky čtyřem bravurním zákrokům našeho brankáře. To se dařilo až do 37. minuty, kdy hosté využili brejku do naší otevřené obrany a dali první branku zápasu. Tři minuty na to zvýšili střelou o tyč na 0-2.
Ve druhém poločase v 54. minutě hosté se dostali až před brankáře a míč, který směřoval do sítě už z brankové čáry Vihan nestačil vykopnout 0-3. Pak se hra uklidnila, my jsme se snažili dostat k hostující brance, ale hosté pozorně bránili a sedm minut před koncem dali branku na konečných 0-4. Vojkovice vyhrály zaslouženě, mají vyrovnané hráče ve všech řadách a bylo také znát, že jsou více sehraní jelikož odehrály čtyři přátelské zápasy, které nám chyběly."

Výsledky - 1. kola

Hořín – Libiš B 2:2, pen. 4:3 (0:0)

Branky: 64. a 77. Žemlička – 60. a 79. Mündl. Rozhodčí: Eder. ŽK: 2-3. Diváci: 50.
Hořín: T. Landsman – O. Kettner (30. Machek), Pastir, R. Rulec, Holoubek – Finkous (64. J. Kettner), Žemlička, P. Landsman, Vermach – Žídek, Polanský.
Libiš B: Škrna – Eisner – J. Ryšlavý, Novák, Chorvát – Pospíšil (46. Míšek), Žák, Pazdera, Pilař – Brynda (55. Mündl), Vdovicyn (72. Šerák).

Mšeno – Veltrusy 8:2 (2:1)

Branky: 19., 76., 78. Guttenberg ml., 89. Guttenberg st., 37. O. Kolumpek, 51. a 87. Stejskal, 84. R. Kolumpek – 31. Packa, 88. Smetana. Rozhodčí: Šnýdr. ŽK: 1-3. Diváci: 30.
Mšeno: Hnízdil – D. Kolumpek, Zeman, Brož, Tyle (77. Demen) – Šledr (79. Guttenberg st.), R. Kolumpek, O. Kolumpek, Stejskal – Martínek, Guttenberg ml.
Veltrusy: Kosek – Firoň (46. Prantl), Balzer, Kubata (60. Šnajdr), Smetana – Packa, Hofman, Hošek, Melišík, Seidel – Garbier (77. Lange).

Lobkovice – Řepín 4:1 (2:1)

Branky: 10. z PK, 32., 50. a 88. Blahut – 12. z PK Dvořák. Rozhodčí: Zuskin. ŽK: 3-1. Diváci: 50.
Lobkovice: Bricín – Bareš, Melich, Hynek – Šmejkal (86. Šiler), Štěpán, Hruška, Hejsek (83. Hlaváček), Bauer – Nezbeda, Blahut.
Řepín: Kamínek – Slepička (59. M. Labuť), Werner, Bláha, V. Labuť – Novák, Hypša, Červinka, Kratochvíl (79. Urbánek) – Dvořák, Šperl.

Obříství – Labský Kostelec 8:1 (2:1)

Branky: 6., 53. a 62. Hovorka, 13. Herynk, 71. Vrábel, 73. z PK a 79. Sus, 88. Hašourek – 21. Novák. Rozhodčí: Chládek. ŽK: 1-3. Diváci: 80.
Obříství: Novák – Franz, Vrábel, Vondrák, Hašourek, Beran – Herynk (78. Svatoň), Lukáš Tichota (58. Litera), Libor Tichota – Hovorka (83. Řehák), Šeps (65. Sus).
Kostelec: Wimmer – Klíma, Moc, Brodňanský, Blahut, Kiršner, Hlavatý, D. Novák, T. Novák, Frejka (53. Dolejš), Maistruc.

Vehlovice – Vojkovice 0:4 (0:2)

Branky: 37. a 57. Plicka, 40. Temiak, 83. Mára. Rozhodčí: Pixa. ŽK: 0-1. Diváci: 50.
Vehlovice: Marek – Mašek, Feigl, Vališ, Vihan, Bukač, Líman, Procházka, I. Přáda, Sochůrek, Waltr.
Vojkovice: Heimrath – Tetiva, Jonák, Juklíček, Král (74. Hubička), Mára, Plicka (83. Šlampa), Pražák, Priatka, K. Temiak, L. Temiak.

H. Beřkovice – Pšovka B 4:2 (3:0)

Branky: 23. Polák, 38. Hrdlík, 40. Brůža, 57. Mikula – 50. Kerner, 74. Urban. Rozhodčí: Tichý. ŽK: 4-1. Diváci: 150.
H. Beřkovice: Neugebauer – Sankot, O. Brůža, J. Polák, Doležal (80. Herout), Hrdlík (69. Buzalka), P. Brůža, Němec (23. Novák), L. Polák, Chudoba, Mikula.
Pšovka: Braunšveig – Škrabal, Král, Vlasák, Harant (83. Netolický st.), Frajman, Kerner, Hyka, Netolický ml., Krejčík, Urban.

Všestudy – Vysoká 1:2 (1:0)

Branka: 3. Matějček – 75. Vilda, 90. Pražák. Rozhodčí: Remenec. ČK: 90. Podivínský (Všestudy). ŽK: 3-2. Diváci: 140.
Všestudy: Lorenc – R. Samek, Rada – Janíček, Loškoski, Vlk (46. Faigl), Růně (80. M. Samek), Polák, Švancara – Podivínský (81. Bulva), Matějček.
Vysoká: Hamáček – Štolba, Martinec, Čermák, Prejsa, Pešan (55. Pražák), Řízek, Vilda, Douděra, Malák (60. Finkous), Vála (80. Vodička).

H. Počaply – D. Beřkovice 2:1 (1:1)

Branky: 30. Suk, 77. Z PK Dohnal – 38. Chabada. Rozhodčí: Kotek. ŽK: 3-3. Diváci: 90.
Horní Počaply: Šmejkal – Pixa, Vokoun, Hanuš (89. Tichý) – Mikoláš, Žídek, Toman (64. Jung), Fikart, Grohman – Suk (82. Lédl), Dohnal.
Dolní Beřkovice: Karda – Těmín, Žižka, Březina, Pexa, Kaňka (62. Minář), Abrahám, Trubička, Patera (72. Plzák), Chabada, Mucek.