Začátek patřil „domácímu“ Slovanu, který před vedoucím gólem ještě zahrozil střelou do tyče. Mělničtí do přestávky srovnali a po ní vstřelili vedoucí gól. Vítězství jim to ovšem nepřineslo. Beřkovickým, přestože své šance jako už tradičně zahazovali, se podařilo vyrovnat přímo z rohového kopu.

„V pohodě hrající soupeř předvedl svou kvalitu. Hrál, co potřeboval, my jsme přidali bojovnost a touhu po získání bodu,“ poznamenal trenér Slovanu Jiří Chudoba.

Také další „vyhnanec“ z domácího hřiště, Nová Ves, byl v náhradním azylu v Dolanech úspěšný. Na jeho štítě skončila v utkání dvou rozdílných poločasů rezerva Libiše. Před přestávkou jasně dominovala Nová Ves, která si mimo dvou gólů vypracovala i řadu šancí.

Do druhého poločasu ale vstoupili domácí jako vyměněni. Přestali běhat a dovolili soupeři převzít otěže zápasu. Naštěstí pro domácí se také hráči Libiše potýkali s koncovkou a z řady šancí skórovali pouze jednou (2:1).

Střelecky se naopak dařilo Mšenu, které nasázelo béčku Pšovky sedm gólů (7:0). Hostům citelně chybělo několik pendlujících hráčů z A-mužstva, kteří v Mělníku zbytečně čekali na A-třídního soupeře z Hořovic. „Byla to naše jednoznačná záležitost. Do dvacáté minuty jsme vedli 4:0 a nebylo co řešit. Sedlo nám to, podali jsme docela dobrý výkon. V posledních zápasech se začíná projevovat určitá pohoda v kabině,“ radoval se trenér Mšena Guttenberg.

V zápasech mužstev ohrožených sestupem opět ztratily Vojkovice, které doma pouze remizovaly s Lobkovicemi (1:1).

Ještě hůř dopadly Kly, kde musí do příštího víkendu strávit domácí jednogólovou porážku od kralupské Čechie. Zachraňující se tým šel do zápasu se sedmou Čechií s jasným cílem zvítězit. Domácí ale nedokázali vstřelit vítězný gól ani přes výraznou převahu, naopak v poslední minutě inkasovali. Reparát mohou složit v dalším kole v Lobkovicích. V případě porážky ale bude jejich záchrana hodně složitá.

„Nevím, co už chceme víc. V zápase neproměníme celou řadu šancí a pak po chybě v poslední minutě prohrajeme. Když nedáme doma gól, to je hodně špatné. Naše situace není dobrá,“ řekl domácí sekretář Jiří Hulička starší.

I když Byšice výhrou nad Dolními Beřkovicemi (3:1) stáhly náskok Mělníka na deset bodů, na postup pět kol před koncem nemyslí. „V současné době na krajskou soutěž nemáme hráčsky ani finančně,“ potvrdil předseda Vitany Vladimír Hroško.

V nelahozeveském derby mezi béčkem Dynama a PTZ branka nepadla.

21. kolo: Vojkovice - Lobkovice 1:1 (0:1) Branky: V. Král – Mrázek. Rozhodčí: Šubr. Bez karet.

H. Beřkovice - FC Mělník 2:2 (1:1) Branky: Kurucz 2 – Králík, Jiskra. Rozhodčí: Eder. ŽK: 0:2. H. Beřkovice: Kysela - Němec, J. Polák ml., Nový, L. Polák - Jindřich, Konya, Šída, Nový (58. Plicka) - Kurucz, Čížek (63. Husar). Mělník: Jírec – Malinský, Suchý, Douděra, Zejda, Čermák, Veltruský, Fingerhut, Králík, Jiskra, Koš.

Byšice – D. Beřkovice 3:1 (3:1) Branky: 16. a 41. Korf, 1. Lauda – 37. Štěpánek. Rozhodčí: Hampl. ŽK: 2:6. ČK: 86. Šoltés. Byšice: Radimský – Kolínský, Proksch, Beneš, Čurda, Svačina, Manžel, Lauda (87. Hudec), Čermák, Korf (90. Slovák), Rösl (15. Mucska). D. Beřkovice: Saibt – M. Šoltés, Novák, Kalhous (77. J. Chramosta), L. Chramosta, Vejmelka, J. Kaňka, Štěpánek, Kucej (46. Vašíček), Patera, R. Kaňka.

Dynamo B - PTZ 0:0 Rozhodčí: Bárta. Bez karet.

Mšeno - Pšovka B 7:0 (4:0) Branky: Dvorný a Tříška po 2, Štolba, D. Kolumpek, Mansfeld. Mšeno: Bázler - Háze, Grát, Štolba, Kříž - Kolumpek D.(55.Demen), Kolumpek R., Tříška, Dvorný - Mansfeld, Šledr(62.Wasyliw).

Kly – Č. Kralupy 0:1 (0:0) Branka: 90. Bobvos. Rozhodčí: Hádek. ŽK: 5:2. Kly: Brož – Morávek, Hříbal, Sobotka, P. Zelenka (60. Bursa), Hulička, Šulc, Vondrák, D. Řízek, Berky, Joachymstál. Čechie: Hubička – Mára, Sluka (60. Šolle), Grich, Trojan, Všolák (70. Mynařík), Polák (87. Novák), Koukolík, Vymětalík, Seifert, Bobvos.

N. Ves - Libiš B 2:1 (2:0) Branky: Mich. Horák 2 – Šerák. Rozhodčí: Zárybnický. ŽK: 2:2. N. Ves: Hnízdil - Hemr - Emmer (50. M. Vancl ml.), Jíša, Schoř - Vaněk, Došek, Vokoun, Hudeček (60. Hruška) - Vlček, Mich. Horák (70. J. Vancl).