Gólově se o jubilejní desátou podzimní výhru týmu z Olší zasloužili Pexa a Müller, kteří ve druhém poločase konečně našli recept na do té doby bezchybného hostujícího brankáře Heimratha. Udělali tak na dálku radost svému trenérovi Antonínu Šimkovi, který kvůli nemoci stejně jako v předchozím kole na lavičce chyběl.

Stínem zápasu byl jeho nechutný závěr, ve kterém místo gólů padaly červené karty z rukou hlavního rozhodčího Blahuta. Jako první šel z placu po dvou žlutých domácí Řenč, kterého po chvíli následovali po vzájemné strkanici spoluhráč Krpec s hostujícím Maškem. Ten následně dokonce fyzicky napadl jednoho z delegovaných asistentů rozhodčího a někteří ze zúčastněných mluví o velkém štěstí, že se zápas vůbec dohrál.

Vojkovice, pro které byl ve hře posun na třetí místo, nakonec stráví zimu na pátém. Za sebou ovšem mají dostatečný náskok na další týmy…

…i proto, že obrození šestého Mšena z minulého kola nemělo na domácím trávníku proti Nové Vsi pokračování. Porážka (1:3) svěřenců trenéra Jiřího Guttenberga sice překvapila, ale, jak i sami domácí přiznávají, poslední zápas podzimu jim vůbec nevyšel. Jediným světlým momentem bylo vyrovnání na 1:1 ve druhém poločase, po chvíli už ale hosté znovu vedli. „Vytvořili jsme si sice územní převahu, ale góly dával soupeř. Pro vítězství jsme udělali velmi málo," uvedl trenér poražených.

 „Překvapivá, avšak o to cennější výhra nám před jarními boji zajišťuje klidnější pozici v tabulce, která je ale velmi vyrovnaná," hodnotí v Nové Vsi druhou výhru během jediného týdne. Tu první Sokolu přiřkla sportovně-technická komise OFS v předčasně ukončeném utkání s béčkem Pšovky. Novoveští se tak rázem vyhoupli na osmou příčku, i když to nadále mají do suterénu tabulky jen malý kousek, jsou už ve společnosti týmů jako Tišice, Velký Borek nebo Lobkovice.

Zatímco pro Slavii je devátá příčka, ke které přispěla i nedělní nejtěsnější výhra 2:1 nad Lobkovicemi, s ohledem na katastrofální vstup do soutěže relativně přijatelná, Tišičtí sobotní čtvrtou porážkou v řadě (2:0 na PTZ) zakončili poločas soutěže ve velkém útlumu. Během podzimu přitom dokázali vzít body s výjimkou Kralup všem týmům z první šestice. „Máme hodně zraněných, špatný přístup k tréninku, a to se sečetlo v ty čtyři porážky. Hlavně ta zranění nás neustále nutí hrát ve slátané sestavě," uvedl po sobotním závěrečném hvizdu tišický trenér Martin Brabec. Jeho tým prý v Nelahozevsi odehrál vyrovnaný zápas, na rozdíl od soupeře ovšem neproměnil své šance.

Dohrávky 10. kola: Mšeno – N. Ves 1:3 (0:1) Stejskal – Kolouch, Drbal, Brejša, PTZ – Tišice 2:0 (0:0) M. Šimáček, Bláha, Kralupy 1901 – Vojkovice 2:0 (0:0) Pexa, Müller, ČK: 2:1, V. Borek – Lobkovice 2:1 (0:0) Krajník 2 – Hruška.