Dva se prali, třetí se mohl smát, ale nesmál. Fotbalisté libišského béčka nevyužili sobotní vzájemné remízy dvou rivalů z čela okresního přeboru a po dvou týdnech se na domácím hřišti opět rozešli se svým soupeřem bez branek. V čele tak zůstává kralupský FK 1901, který má navíc dohrávku s Vojkovicemi k dobru.

Libišským se nepodařilo ani z několika šancí překonat brankáře PTZ Špačka. „Dnes jsme odehráli opět smolný zápas v domácím prostředí. Měli jsme v prvním poločase čtyři šance, které jsme nedali a soupeře prakticky k ničemu nepustili. Ve druhém jsme začali opět aktivně, ale prostě se nám nedařilo vstřelit alespoň jeden gól," uvedl k utkání jeden z domácích trenérů Blahoslav Urbanec. Ten je i tak s podzimem svého týmu spokojený. „Budeme zimovat na druhém místě, což je výborné, a soupeře na postup na jaře potrápíme," slibuje.

Ti největší soupeři v boji o postup se v sobotním vzájemném utkání rozešli smírně 1:1. Jako první se ve šlágru kola radovali hosté z kralupských Olší, kteří veltruského brankáře Nádeníka překonali dorážkou po předchozí standardní situaci. Po změně stran padl podobný gól také do hostující brány, a tak si soupeři vyrovnaného utkání zřejmě spravedlivě rozdělili po bodu.

Veltrusy tak těsně před koncem podzimu přišly o třetí místo, na které se vyhoupla rezerva Neratovic. Ta měla možnost jako první otestovat opatření, která disciplinární komise nařídila při domácích zápasech Liběchova, a na hřišti nováčka přidala své šesté vítězství z posledních osmi zápasů. Hattrickem se o něj zasloužil Josef Gabčo, který se tak osamostatnil na čele tabulky střelců.

Tři góly stihl v jediném utkání také vojkovický Ladislav Plicka, který tak nejvýrazněji přispěl k dalšímu hladkému domácímu vítězství svého týmu, tentokrát nad Lobkovicemi.

Po čtyřech chudých kolech se naplno prosadilo Mšeno, které vyhrálo 5:2 v Dolních Beřkovicích. Zřejmě klíčovým momentem utkání byla za stavu 0:2 neproměněná penalta domácích. Hosté tak mohli utéct ve skóre až na 0:4 a dovolit si ve druhém poločase slabší chvilku, po které domácí dvěma góly korigovali.

V nečekaném útlumu pokračovaly Tišice. Jejich pětigólový domácí debakl od Velkého Borku je dalším překvapením kola. Smolařem utkání se stal domácí bek Štráchal, který dostal červenou kartu v prvním utkání po odpykání trestu za předchozí vyloučení.

Stejně jako na čele je situace vyrovnaná také na opačném konci tabulky, z jehož poslední příčky se odpoutal Borek. Do pořadí ale dost možná promluví kontumační výsledek. Vzájemný duel dvou zachraňujících se týmů – Nové Vsi a Pšovky B – totiž skončil předčasně poté, co v 70. minutě došlo k fyzickému kontaktu hostujícího Lukáše Krejčíka s rozhodčím Slavkovským. Verze obou týmů na údajnou inzultaci se liší, a tak si příslušné komise OFS musejí počkat na zápis o utkání.

Do předčasného ukončení to přitom byly slušné gólové hody. Střelecky produktivnější hosté vedli v poločase už 0:3 a pak ještě2:4, ale o náskok přišly. Po dvou červených kartách v rychlém sledu následoval předčasný konec. Domácí ho na svém webu líčí takto: „V 70. minutě hostující Martinec hrubě nesouhlasil s rozhodnutím sudího a zasypal ho nadávkami, takže uviděl červenou kartu, což se nelíbilo jeho spoluhráči Krejčíkovi, který rozhodčího chytil za obličej. Odtrhli ho až přibíhající hráči a pořadatelé. Po této inzultaci rozhodčí Slavkovský ukončil utkání."

13. kolo: Liběchov – Neratovice B 1:3 (1:1) Hángoc – Gabčo 3, Vojkovice – Lobkovice 4:0 (2:0) Plicka 3, Krištůfek, Tišice – V. Borek 0:5 (0:3) M. Mihalík 2, Šimon z PK, Kubina, Krajník, ČK: Štráchal (T.), N. Ves – Pšovka B 4:4 (0:3) nedohráno, Horák 2, Došek, Drbal – L. Krejčík 2, Kettner 2, ČK: 69. Martinec, 70. L. Krejčík (oba Pš.), Veltrusy – Kralupy 1:1 (0:1) Prachař – Matějček, D. Beřkovice – Mšeno 2:5 (0:3) Houška, Kaňka – D. Kolumpek 2, Guttenberg ml., Dvorný, Závěšický, Libiš B – PTZ 0:0.