Ve Velkém Borku musel lídr stejně jako týden předtím doma otáčet výsledek, což se mu ve druhém poločase i přes značnou bojovnost domácích povedlo. K obratu zavelel přímo na hřišti pětapadesátiletý trenér Tibor Mičinec, který nahrál na vyrovnávající gól a rozhodující pak vstřelil hlavou. Osobní zásluhy ovšem po zápase odmítal. „Obraceli jsme to zlepšeným výkonem všech hráčů," řekl s tím, že výkon v prvním poločase ovlivnil kluzký terén. „Někteří kluci měli špatný kopačky, klouzali a byli nejistí. Ve druhém poločase jsme ale zlepšili pohyb i přihrávky a kluci začali plnit, co jsme si řekli, a byli jsme jasně lepší."

Jak hrající trenér Záryb a internacionál Tibor Mičinec zvládá i ve svých pětapadesáti nastoupit do dvou zápasů během jediného víkendu? Co řekl k očekávaným oslavám prvenství svého týmu v okresním přeboru? Čtěte ve středečním tištěném vydání Mělnického deníku!

Druhé Tišice, které jsou už jediným týmem, jenž může alespoň teoreticky Záryby dotáhnout, si zastřílely ve Veltrusech. Ještě o dva góly více doma nasázelo béčko Neratovic do sítě poslední Nové Vsi. Spravilo si tak alespoň částečně chuť po minulé porážce v Zárybech. Snad s výjimkou jediné akce v prvním poločase, kdy soupeř nastřelil tyč, byl zápas zcela v režii domácích. Hostům se navíc zranil brankář a mezi tyče musel hráč z pole. Jejich celkový účet se tak zastavil na jedenácti gólech.

Přímým soubojem o čtvrté místo byl ten mezi Vojkovicemi a Kly, který domácí vyhráli nejtěsnějším rozdílem. Podle hostů šlo spíše o typicky remízový zápas. Vojkovičtí na soupeře dobře nastoupili a po rohovém kopu brzy vedli. Hosté se ale zvedli a srovnali. Rozhřešení přinesla druhá část, která opět začala tlakem domácích. „Nakonec byli domácí šťastnější a po standardní situaci a chybě našeho brankáře, který jinak chytal výborně, strhli vedení na svou stranu," litoval hrající kouč hostí Slavomír Zavadil nejen inkasovaného gólu. „I přes naši zvýšenou snahu se nám vyrovnat nepodařilo, i když šance na to byly. Myslím, že i přes prohru jsme zahráli velmi dobré utkání a odešli ze hřiště se vztyčenou hlavou."

Po třech remízových výsledcích v základní hrací době se dočkala vítězství sedmá rezerva Libiše. V Dolních Beřkovicích o ní sestava omlazená o čtyři dorostence rozhodla dvěma góly vždy v úvodních minutách každého z poločasů. Na ten první domácí odpověděli vyrovnáním, a tak se hosté museli strachovat o výsledek až do konce. „Do dvacáté minuty jsme měli asi tři tutovky, z toho dvě skončily na tyči," přidal jeden z důvodů libišský kouč Blahoslav Urbanec.

Překvapením kola byla nečekaně vysoká domácí porážka osmých PTZ od Mšena v poměru 3:8. Zatímco pro Nelahozevské šlo už o třetí domácí nezdar v řadě, v tabulce níže postavení hosté byli potřetí po sobě stoprocentní a na jejich výkonu to bylo znát. Domácí v utkání se šancemi na obou stranách od začátku jen dotahovali. V závěru poločasu jim soupeř odskočil na 1:4 a tato ztráta se ukázala jako nepřekonatelná. Trenér vítězů Jiří Guttenberg byl po utkání rád, že tým potvrdil výhry z domácích zápasů. „Na velkém hřišti jsme dobrým pohybem domácí dokonale rozebrali. Domácí mají ve svém středu několik velmi dobrých a zkušených hráčů, kteří hrozili z každé situace před naší brankou. Byl to tak hlavně souboj útoků, ve kterém naše mladé pušky domácí prostě uběhaly a rozstřílely."

Souboj dvou sousedů z druhé poloviny tabulky nabídlo utkání Chvatěrub a Lobkovic. Domácí nováček v něm potvrdil, že se mu v posledních kolech daří přece jen lépe než soupeři. Jeho trenér Václav Řezníček označil vítězství Vltavanu za zasloužené. „První poločas byl celkem vyrovnaný, ale musím uznat, že domácí měli více šancí. Druhý byl o první brance, kterou dali domácí z penalty po naší chybě. My jsme museli hru otevřít a domácí nám po rychlém útoku dali druhý gól, který rozhodl. Na zvrat už jsme neměli sílu."

22. kolo: Chvatěruby – Lobkovice 2:0 (0:0) Slezáček 2, Vojkovice – Kly 2:1 (1:1) Král, Juklíček – Hulička, Veltrusy – Tišice 0:9 (0:6) Novák 4, T. Prejzek 3, Rampouch, Kaňovský, ČK: Sedláček (V.), D. Beřkovice – Libiš B 1:2 (1:1) J. Šuta – Vdovicyn, Ryšlavý, PTZ – Mšeno 3:8 (1:4) Kejmar, Bláha, Novák – Wasyliw 3, D. Kolumpek 2, Guttenberg ml., Šledr, Valenta, V. Borek – Záryby 1:3 (1:0) Štrupl – Mičinec, Strýček, Mikšovský, Neratovice B – N. Ves 11:0 (4:0) Šulc 3, Toman 2, Dzimko 2, Moravec, Sochor, Žežulka, vlastní.