Pro nováčka z Byškovic byly domácí Dolní Beřkovice dalším tvrdým oříškem. Svědčí i tom i výsledek, kterému dala konečnou podobu Kalinou proměněná penalta z prvního poločasu.

Výkonem ale hosté nenadchli ani svého trenéra. „Z naší strany to opět nebyl kvalitní výkon. Někteří hráči si musí sáhnout do svědomí v přípravě na zápas. Stabilní výkon předvedl snad pouze nestárnoucí Majkl (Pavel Mráz),“ uvedl Libor Tichota.

Domácí podle něj budou také letos patřit do horní poloviny tabulky. „Bylo vidět, že domácí tvoří zkušené mužstvo. Hru jsme jim ale usnadňovali malým a netaktickým pohybem a ve druhém poločase i množstvím zahozených nebo nedotáhnutých šancí.“

Pochvalně se o svém soupeři vyjadřovali také ve Mšeně, kde Dynamo přidalo po těsně vyhraném poločase také pojišťovací gól. „Proti kvalitnímu soupeři jsme se bohužel nedokázali prosadit. Dynamo bylo nebezpečnější a vyhrálo zaslouženě. Škoda obdrženého gólu do šatny, který utkání hodně ovlivnil. My jsme se snažili do posledních minut o vyrovnání, což oceňuji,“ uvedl mšenský trenér Jiří Guttenberg.

S čistým kontem odešly z pátého utkání také další zatím neporažené celky na třetím a čtvrtém místě – kralupský FK a Veltrusy. Ani v jednom případě to nebylo vůbec žádné překvapení.

Jejich soupeři z Lobkovic, respektive Nové Vsi zatím podzimní tabulku uzavírají a pomalu, aby se ohlíželi za sebe. Tam zatím nadále zůstává disciplinárně potrestaný Cítov, ale po jeho nedělním vítězství na hřišti nováčka ve Velkém Borku už „pouze“ na minus pěti bodech.

Po dvou předešlých porážkách se dokázaly zvednout Tišice, které minule ztracené tři body v tabulce pravdy nahradily šťastným vítězstvím na hřišti PTZ. Domácí v utkání dohnali dvoubrankovou ztrátu, v úplném závěru ale doplatili na obrovskou chybu svého brankáře, kterého obral o míč hostující Jaroslav Toman a vítězným gólem završil hattrick. Na konečných 2:4 pak ještě upravil Prejzek.

5. kolo:
Mšeno – Dynamo 0:2
(0:1) Pešta, Horký, D. Beřkovice – Neratovice B 0:1 (0:1) Kalina z PK, PTZ – Tišice 2:4 (1:2) P. Šimáček, Bláha z PK – Toman 3, Prejzek, Veltrusy – N. Ves 2:0 (2:0) Růžička 2, V. Borek – Cítov 1:2 (1:1) Kubina – Kožlej, Viazanica, Pšovka B – Libiš B 2:1 (2:1) Krejčík, vlastní – Kratochvíl, FK Kralupy – Lobkovice 4:0 (3:0) Müller 2, Tarbaj 2.

Střelci:
8 – Toman (Tišice)
7 – A. Ďurinda (Neratovice B)
6 – Tarbaj (FK Kralupy)
5 – Mölzer (Neratovice B), Pešta (Dynamo), L. Krejčík (Pšovka B), Müller (FK Kralupy)
4 – Krejza (Dynamo), Gerencséry (Neratovice B)
3 – Hyka (Pšovka B), Mansfeld (Mšeno), T. Prejzek (Tišice), Růžička (Veltrusy), Kožlej (Cítov)