Dynamo se na hřišti Nové Vsi, tedy týmu ze zcela opačného konce tabulky, rozjíždělo jen pozvolna a o své výhře 5:1 rozhodlo až ve druhém poločase. „První poločas byl nic moc, až ve druhém, kdy jsme začali trochu více běhat a napadat, bylo vidět, že trénujeme a domácím docházejí síly. Začali jsme trestat jejich chyby a dávat branky," vrátil se trenér hostí Daniel Kaplan k utkání, ve kterém si hosté zajistili definitivní jistotu prvenství.

Oba aspiranti na stříbro tentokrát rozdávali gólové příděly na domácích hřištích – Veltrusy v sobotu do sítě libišského béčka (4:1), Kralupy o den později a dvakrát tolik tomu pšoveckému (8:1).

Více než o obou těchto zápasech se ovšem v souvislosti s bojem o druhé místo mluví o duelu Velkého Borku na hřišti zachraňujících se PTZ. Hostům totiž byli v závěru už za konečného stavu 2:2 podle nich necitlivě vyloučeni Šimon s Morávkem a na povrch okamžitě vypluly spekulace, že v poslední době v pohodě hrající slavisté tak měli být úmyslně oslabeni do příštího duelu právě s Veltrusy. Asi nejen ve Velkém Borku tak budou upírat značnou pozornost ke středečnímu zasedání disciplinární komise.

Šlágrem víkendového kola byl duel čtvrtých Tišic se sedmou rezervou Neratovic. Domácím v něm nakonec k prodloužení třízápasové vítězné série nestačil ani náskok 2:0. Hosty vrátila do hry proměněná penalta a druhý poločas už patřil pouze jim. „O poločase jsme si řekli, že tady přece nemůžeme prohrát. Od začátku jsme se do soupeře pustili a výsledkem bylo nejen vyrovnání, ale další dvě branky," řekl trenér Libor Tichota k prvnímu jarnímu vítězství svého týmu mimo své království v Byškovicích. „Všem patří dík za předvedenou hru a bojovnost až do konce zápasu. Chci poděkovat i dorostencům, kteří neodmítli pomoci a na hřišti byli platnými hráči."

Se zcela opačnými pocity se naopak vracelo ze hřiště soupeře z minulých dvou kol slušně rozstřílené Mšeno, které v Dolních Beřkovicích schytalo debakl 7:1. „Úvodních pět minut zápasu to vypadalo, že můžeme uspět. Byli jsme nebezpečnější a neproměnili stoprocentní šanci. Ovšem pak jsme předvedli nejhorší výkon této sezony a zaslouženě odjeli s debaklem," komentoval výprask mšenský trenér Jiří Guttenberg.

Ještě snadnější cestu za třemi body, znamenajícími navíc definitivní jistotu záchrany v soutěži, měly Lobkovice, které vyhrály kontumačně 3:0. Na jejich hřiště se nedostavil už najisto sestupující Cítov.

23. kolo: Lobkovice – Cítov 3:0 kontumačně, hosté se k utkání nedostavili, Tišice – Neratovice B 2:4 (2:0) Vítovec, T. Prejzek – Šulc 2, Langmajer, Gabčo, N. Ves – Dynamo 1:5 (0:0) Došek – Topor 3, Havel, Rada, Veltrusy – Libiš B 4:1 (1:1) Matějík, Moravec, Štofl, Miler – Žák, PTZ – V. Borek 2:2 (0:0) Šimek 2 – M. Mihalík, Krajník, ČK: 0:2, Kralupy 1901 – Pšovka B 8:1 (2:1) branky domácích: Müller 3, Tarbaj 2, Vokoun, Topol, Matějček, D. Beřkovice – Mšeno 7:1 (4:0) Čermák 3, Žídek 2, Novák, Trubička – Wasyliw.