Nečekaný pohled se naskytl návštěvníkům nedělního utkání úvodního jarního kola okresního fotbalového přeboru v Byškovicích. Chvíli po oficiálním výkopu už v brankách chyběly sítě, na hřišti běhali hráči domácího neratovického béčka v rozlišovacích dresech a hráli na jedné půlce jen proti sobě. A důvod? Tým Dolních Beřkovic se k utkání na půdě jednoho z hlavních favoritů soutěže nesešel a tuto „zprávu" nedlouho před výkopem zavolal svému soupeři. „Kluci už byli převlečení, tak si proti sobě alespoň zahráli," vysvětlil neplánovaný trénink Ivan Petržilka, asistent trenéra domácích. Ti se tak bez práce opět přiblížili na rozdíl jediného bodu vedoucím Zárybům, které o den dříve vstoupily pod novým trenérem do jara vítězně.

Velké jarní starosti, i když tentokrát z jiného důvodu než před rokem (kontumace kvůli nečlenům), pak zřejmě čekají Dolní Beřkovice. Ty odehrály v nekompletním počtu už i svůj závěrečný zápas v základní skupině Českého poháru, o týden později se pak nedaly dohromady vůbec. „Osm lidí se omluvilo jen během neděle. Někteří byli nemocní. Tři mladí kluci z Počapel nepřijeli ani nedali vědět. Nevím, co se děje, ale je to špatné," nebylo včera vůbec do řeči hrajícímu kouči Romanu Novákovi, který přiznal, že v klubu mají v nejbližších dnech v plánu se s alarmující situací zabývat.

A jak vypadalo zbylých šest zápasů očima trenérů?

Chvatěruby – V. Borek 4:0 (2:0)

Josef Kapalín, předseda Vltavanu: „Od začátku jsme byli lepší. Hosté měli mladé běhavé kluky, ale ne tak fotbalové a jen nakopávali. My jsme hráli víc kombinačně a přehrávali je. Dvacet minut před koncem jsme za stavu 2:0 trochu polevili, brankář ale jejich dvě šance chytil. Pak jsme se do nich znovu zakousli a dali dva góly. I když jich mohlo být i víc, tak to už by si hosté nezasloužili, tak špatní nebyli. Problémy jim dělal hlavně Slezáček."

Miroslav Vlk, trenér V. Borku: „Když máte s jedním soupeřem ze dvou zápasů skóre 1:8, tak je to samozřejmě špatné. Domácí ale vyhráli zaslouženě. Po chybách jsme obdrželi laciné branky. My jsme se také dostávali do šancí, ale nedali. Ke konci jsme to otevřeli a znovu inkasovali. I když jsme věděli o jejich nebezpečných útočnících, tak nám oba dali góly. Prakticky celý zápas museli odehrát i dva dorostenci, kteří nastoupili už ráno, fyzický fond pak chybí."

PTZ – Veltrusy 4:0 (2:0)

Stanislav Dvořák, trenér PTZ: „Pro nás to byly povinné tři body. Hosté se sice snažili jako poslední mančaft hrát, aby ještě měli nějakou šanci na záchranu, ale u nás to bylo celkem jednostranná záležitost. V prvním poločase jsme dali dva góly, ve druhém přidali další dva a pak si to pohlídali. Pro nás na úvod dobrý zápas."

Mšeno – Vojkovice 1:2 PK (1:0)

Jiří Guttenberg, trenér SK Mšeno: „V první půli jsme předvedli výborný výkon a zaslouženě se dostali do vedení, které mohlo být i vyšší. Ve druhé už Vojkovičtí drželi více míč, ale do šancí se téměř nedostávali. My jsme se snažili využít okének v jejich obraně, ale opět jsme spálili dvě tutovky. A přišel trest, když přesně k tyči zapadla dobře kopnutá standardka. Na penalty jsme už tradičně prohráli. Určitě jsme mohli pomýšlet na tři body. Dobrý kolektivní výkon je příslibem."

Josef Košťál, trenér Vojkovic: „Vzhledem k vývoji utkání spokojený nejsem. Měli jsme dnes vyhrát. Nebyl nám uznán regulérní gól, ale s tím už nic nenadělám. Gól jsme dostali z jediné akce, která jím zaváněla, když dobře kopnutá standardní situace prošla přes celé vápno a zapadla za tyč – pro brankáře špatně chytatelné. Dá se říct, že jsme měli víc ze hry, ale nedali góly, i když šance jsme měli."

Záryby – Kly 3:1 (1:0)

Tibor Mičinec, trenér Záryb: „Naše vítězství bylo zcela zasloužené. V utkání jsme byli jednoznačně lepší. Hned od začátku jsme si vytvořili tlak a spoustu standardních situací. Z jednoho rohu jsme pak dali hlavou gól, který nás uklidnil. Kontrolovali jsme hru a čekali ve druhé půli na chybu soupeře. Ta přišla, když dostal krásný míč do vápna Honza Schütz a dorážel Dan Krulich. Třetí gól vstřelil Míra Krulich z velké dálky do šibenice."

Petr Rynda, předseda TJ Kly: „Nastupovali jsme s vědomím, že nás čeká favorit soutěže. Vše se potvrdilo herní převahou Záryb, podpořenou výkonem rozhodčího. Přesto si myslím, že jsme soupeře lehce potrápili a předvedli kvalitní výkon. Při několika našich gólových akcích muselo domácím mrazit, například při neproměněném samostatném úniku našeho Jardy Kohouta deset minut před koncem. Výsledek však odpovídá hernímu výkonu."

Libiš B – Tišice 1:2 (1:2)

Blahoslav Urbanec, hrající asistent trenéra Libiše: „Začali jsme velmi dobře a v desáté minutě se ujali vedení z pokutového kopu. Ještě asi deset minut jsme hráli dobře, ale po naší chybě hosté srovnali. Do poločasu jsme hráli jako opaření a hosté nám přidali druhý gól, který byl nakonec vítězný. Myslím, že to bylo velmi dobré utkání z obou stran, až na některé zákroky, které do fotbalu nepatří."

Martin Brabec, trenér Tišic: „Pro nás těžké utkání, na těžkém terénu a s tvrdým soupeřem. Naštěstí jsme ho zvládli, a to i přes úvodní výpadek v podobě penalty. Pak jsme ale domácí přehráli a prakticky k ničemu nepustili. Jen vlastní střeleckou nemohoucností jsme nepřidali další góly."

N. Ves – Lobkovice 1:3 (1:2)

Milan Vancl, trenér Nové Vsi: „Z naší strany bylo v utkání téměř všechno špatně. Dostali jsme splachovací góly, což je naše stará nemoc, nenahrajeme si a není to ono. I když se hráči snažili, tak to nešlo a hosté byli lepší. A když už jsme začínali trochu hrát a vypadalo to, že bychom mohli náskok hostů i podruhé vymazat, tak přišel třetí gól z penalty a bylo po zápase."

Václav Řezníček, trenér Lobkovic: „V prvním poločase se hrál vyrovnaný a hlavně bojovný zápas, ve kterém i domácí měli nějaké šance a po vyrovnání nám dělali problémy. Ve druhém, kdy už jsme převzali iniciativu, byli lepší a mohli přidat víc gólů, už to bylo trochu o fotbale a nějaké kvalitě. Rozhodnuto mohlo být klidně do šedesáté minuty, ale své šance jsme nedali."

14. kolo: Chvatěruby – V. Borek 4:0 (2:0) Slezáček, Koch, Šenkýř, Mára, PTZ Nelahozeves – Veltrusy 4:0 (2:0) Šimek 2, Kejmar, Topor, Mšeno – Vojkovice 1:2 PK (1:0) Šledr – Krištůfek, Juklíček, Záryby – Kly 3:1 (1:0) Hallík, D. Krulich, M. Krulich – Morávek, Libiš B – Tišice 1:2 (1:2) Pilař z PK – Novák, Lauda, ČK: Žák (L.), Neratovice B – D. Beřkovice 3:0 kontumačně, hosté se k utkání nedostavili, N. Ves – Lobkovice 1:3 (1:2) Mich. Horák – Hynek, Fingerhut, Frankl.