Aktérem vůbec prvního zápasu, který v mělnickém okrese odstartuje krajské soutěže, bude Libiš. Tu čeká v sobotu dopoledne na domácím hřišti souboj s Jílovištěm, tedy jedním z dvou svých podzimních přemožitelů.

V Libiši také v právě končící pauze přivedli do týmu „mladou krev" v podobě čtyř fotbalistů, s výjimkou jednoho všichni prošli roudnickou farmou. Na rozdíl od podzimní čtyřky hostů (Rožánek, Frei, Hrbáček a Kiršner), kteří spíše nehráli, než hráli, si od Karla Kejvala, Tomáše Kvídy, Zdeňka Trnky i Jana Bartoně (26letý hráč přicházející z 1. FC Žamberk) slibují, že by se mohli zařadit mezi tahouny mužstva.

„V zimě se jevili docela dobře. Přátelák je samozřejmě jedna věc a mistrák druhá. Vesměs jde ale o kluky čerstvě po dorostu a jsou celkem univerzální," uvedl trenér Libiše Václav Havel s tím, že v nejbližších týdnech by se k týmu měl připojit ještě neštěmický gólman Vágner jako náhrada za Šídla, který se na podzim odstěhoval na Plzeňsko, kde si rovněž sehnal angažmá v krajském přeboru.

Na úvod pak má libišský tým o motivaci postaráno a nejen kvůli tomu, že jde o první jarní zápas o body. Ten podzimní na hřišti Jíloviště totiž sokolům jako jeden z mála nevyšel, prohráli ho 0:1. „Naše mužstvo tehdy bylo z půlky jiné, byl to zápas o ničem. Současné mužstvo je určitě lepší a je na něm cítit, že má chuť soupeři porážku vrátit. Počasí i trávník jsou výborné, snad bude i fotbal," přeje si Václav Havel.

Na domácím trávníku se v sobotu představí také vedoucí celek nejvyšší krajské soutěže – Sokol Ovčáry, jehož soupeřem bude Nové Strašecí ztrácející ze čtvrtého místa deset bodů. Na podzim Ovčárští vyhráli na hřišti soupeře 6:1. Podobně hladký průběh ale tentokrát rozhodně nečekají. „Už podle tabulky to nevypadá na snadný zápas. Navíc se nám v přípravě nedařilo úplně podle představ, takže jsem sám zvědavý, jak se s tím vypořádáme," přemítal dva dny před zápasem hrající kouč Jan Studený, který samozřejmě doufá, že utkání bude vypadat herně i výsledkově jinak než nevyvedená generálka s Litoměřicemi (1:3). „Tentokrát už si takové chyby nemůžeme dovolit," dodal.

Dobrý vstup do půlsezony by si rádi zopakovaly také divizní Neratovice, které na úvod zajíždějí do Úval. Na hřišti souseda v tabulce mohou v neděli potvrdit, že se jim na tohoto středočeského rivala dlouhodobě daří, což potvrdil i první zápas aktuální sezony, v němž Neratovičtí vyhráli 4:1.

Účastníci ostatních soutěží dospělých – I. B třídy a okresních soutěží – se zahájení mistrovského jara dočkají 22. a 23. března.