Celek okolo ex-ligisty Lukáše Hartiga si vypracoval rozhodující náskok ještě během úvodního poločasu. Vedoucí gól Kopáčka po výborně sehrané standardce pojistil chvíli před pauzou Kasal, který potrestal chybu při malé domů.

„Do extra šancí jsme soupeře nepouštěli. Dá se říct, že jsme mu oba góly darovali,“ mrzelo obránce domácích Jana Studeného. Ten byl v zápise uvedený i jako kouč, ten oficiální Michal Voljanskij si plnil povinnosti u mládeže FK Neratovice/Byškovice.

Pro Kly to ovšem nebyla jediná ztráta a seznam nekončil ani Jiřím Jeníkem, který byl za svůj „rudý“ návrat do sestavy v Kosmonosech potrestaný pětizápasovou stopkou.

„Potýkáme se s marodkou. Naposledy vypadl i Šmíd (nejlepší střelec týmu – pozn. autora). Sestavu musí na několika místech lepit kluci z béčka,“ objasnil Studený, který věří, že se situace v dohledné době zlepší. I když má zkušený kádr nováčka relativně nahráno, rozhodně by nechtěl pokračovat v propadu tabulkou až do konce sezony.

Hosté z Kolínska, zimující o sedm příček níž než Kly, jsou naopak v „laufu“. „Vítězství je naprosto zasloužené a odpovídá průběhu hry. Opět jsme soupeře nepustili do vyložené šance, a to byl základ úspěchu. A také to, že se nám povedlo brzy skórovat,“ mnul si ruce po dalším zisku spokojený trenér Vladimír Malinovský.

Jeho tým přijel do Kel s respektem, brzy se ho ovšem zbavil. „Soupeř působil od začátku trochu odevzdaným dojmem. Bojovali jsme, napadali, a to na domácí platilo. Celkem se nám na malém hřišti dařilo kombinovat a byli jsme o mnoho nebezpečnější. Jen škoda, že jsme některou akci ve druhém poločase nedotáhli do gólového zakončení. Tři akce po gólu volaly,“ podotkl Malinovský.

Na Velim se nyní „těší“ mělnická Pšovka, pro kterou to nebude zrovna snadný výjezd k ukončení černé série, Kly se v příštím kole představí v Lysé nad Labem.

I. A třída: Kly – Velim 0:2 (10. Kopáček, 40. Kasal), Záryby – Lysá n. L. 5:1 (4. a 44. Voštiar, 51. a 72. Vytlačil, 52. Krulich – 81. Brabec), Pšovka Mělník – Kosmonosy 0:2 (11. Šulc, 75. Sítař).