V úvodu utkání, které začalo minutou ticha za zesnulého dlouholetého funkcionáře Pšovky Emila Kindla, měli domácí více ze hry, ale do zakončení se hráči nedostávali.

Velké nebezpečí pro Heimrathovu branku hrozilo v prvním poločase po přesně rozehraných rohových kopech kapitánem Bártou. Marian Krejčík ale špatně nastavil svoji placírku, míč z Grabmüllerovi i Tomáškovi hlavy zase letěl nad branku.

Hosté spoléhali na rychlé protiútoky, ve kterých se angažoval hlavně hráč futsalového Olympiku Mělník Luboš Remenec a rychlonohý Košťál.

Ve 26. minutě se právě Košťál prosadil v běžeckém souboji s Kettnerem, gólman Staněk pozdě vyběhl a jen bezmocně sledoval, jak míč kopíruje brankovou čaru a končí těsně vedle. O tři minuty později Staněk předchozí zaváhání napravil, když bravurně vytěsnil na roh nebezpečnou střelu Vavříka.

Na druhé straně se opět po rohu netrefil mezi tři tyče Jiskra a střela Pokorného v závěru poločasu zase jen těsně minula pravou tyč hostující branky.

Stejný průběh viděli diváci i ve druhém poločase. Domácí hráči za velkého dusna neúnavně dobývali hostující branku, ale ta byla pro ně jak zakletá.

Hosté už v závěru opustili od protiútoků a soustředili se na důraznou obranu, která je jim určitě blízká. Vždyť už v šestém zápase za sebou nedostali gól.
Utkání tak skončilo bezbrankovou remízou, což je pro domácí tým určitým varování do dalších zápasů. Soupeř si ale bod za svůj výkon zasloužil.

„V utkání jsme si vytvořili množství šancí, ale bohužel bez gólového efektu. Nebylo to ani tak o souboji našich střelců s brankářem, jako o zahazování šancí. Jen v závěru jsme měli dvě vyložené,“ shrnul duel domácí kouč Miroslav Svoboda.

„Vzhledem k průběhu zápasu jsme s bodem spokojeni,“ prohodil jeho hostující protějšek Karel Báča.

Pšovka – Ostrá 0:0

Rozhodčí: Velebil. ŽK: 1:3. Diváků: 150. Pšovka: Staněk – Dvořák – Kettner, M. Krejčík, Olšiak – Pokorný, Tomášek, Bárta, Grabmüller – Jiskra, L. Krejčík. Ostrá: Heimrath – Kotrba, V. Krejčík, Holan, Jíša – Vodička, Čáp, Hradecký, Remenec, Vavřík – Košťál (Camara Mohamed, Effenberger).

Jaromír Hejna