Jarní počasí fotbalistům Sokola Ovčáry střelecké štěstí rozhodně nepřineslo. Bez zraněných Studeného s Maršnerem a omluveného Matějčka prohráli ve svém vůbec prvním letošním přípravném utkání s A-třídní Ostrou.

„Z porážky neděláme žádnou vědu. Na klukách bylo vidět, že jsou po týdnu na horách a dalším na hřišti utahaní a mají těžké nohy. Prostě se to nepovedlo. Důležité budou až mistráky," hodnotil porážku s ledovým klidem trenér Jan Studený.

Vedoucí tým středočeského přeboru nastoupil podle očekávání s podzimním kádrem. Jedinou, ovšem staronovou posilou byl útočník Petr Hyka vracející se z hostování ve Štětí. Právě on deset minut před koncem ukončil střelecký zmar svého mužstva při proměňování šancí. Jeho gól už ovšem přinesl pouze snížení na konečných 1:2.

Na domácích bylo opravdu patrné, že jde o jejich první zápas po třech měsících. A to nejen neslavným zakončováním, kterému opakovaně stála v prvním poločase v cestě branková konstrukce a ve druhém gólman Heimrath. Místy jim vázla kombinace, přihrávky mnohdy nenacházely adresáta a míč odskakoval od kopaček častěji, než bývá zvykem.

Soupeř, který si před týdnem vyšlápl i na divizní Štětí, ve dvou případech trestal nebývalá okénka v zadních řadách Sokola. Po půlhodině se Baloun nedomluvil s brankářem Strakou a Vavřík dával do prázdné – 0:1. Ve druhém poločase lovil míč ze sítě krátce po svém vystřídání i náhradník Němeček poté, co Mikolanda ukončil druhým gólem předešlé ostřelování ovčárské brány.

Na A-třídního soupeře narazila také Libiš, pro kterou byl duel s Poříčím nad Sázavou letošním druhým startem. Na jeho konci bylo vítězství 3:0 a to nejlepší povzbuzení do následného soustředění v Mozolově, kam se tým hned po zápase přesunul.

I když ani v libišském podání nebylo proměňování šancí zcela stoprocentní, tak góly Těmína, Matouška a Baratynského přinesly hladkou výhru. „Dobrá příprava, kluci si zahráli s chutí. Ke konci bylo vidět, že už podvědomě trošku zvolnili a připravovali se na odpolední proběhnutí," uvedl trenér Václav Havel, který si pochvaloval dosavadní přístup hráčů k tréninku a věřil, že budou ve stejném duchu pokračovat také v Mozolově.

Ovčáry – Ostrá 1:2 (0:1)
Branky: 80. Hyka – 32. Vavřík, 72. Mikolanda. Hráno na UMT v Mělníku. Ovčáry: Straka (66. Němeček) – Pechar, Ondrák (46. Fabián), Baloun, Viskup – Mižič, Mihalík, Hašler, Kudela – Hyka, Müller.

Poříčí n. S. – Libiš 0:3 (0:2)
Branky: Těmín, Matoušek, Baratynskyy. Hráno na UMT v Benešově. Libiš: Vágner – Bartoň, Trojan, Franz, Těmín – Škoda, Kejval, Řepka, Čadek – Baratynskyy, Matoušek (Jiráň, Kabyl, Ryšlavý).