První šanci domácích měl Holoubek, Finkous jeho střelu vykopl a dorážející Řezáč poslal míč skluzem těsně vedle. V 18. minutě hodil Zimmermann dlouhý aut a Kvajsar poslal míč od penaltové značky do sítě – 1:0.

Brankář Finkous ještě kryl Šťastného ránu z rychlého brejku, ale dvě minuty před přestávkou neměl nárok na parádně zakroucený trestný kop téhož hráče – 2:0.

Hned po návratu z šaten zkazil zkušený Štolba malou domů, Zimmermann udělal kličku Finkousovi a zasunul – 3:0.

Vzápětí minul bránu z malého vápna Řezáč. Hosté definitivně odpadli po Kvajsarově centru a Zimmermannově prudké hlavičce do šibenice. Pak už se s góly roztrhl pytel.

Zimmermann se patičkou zbavil obránce, předal Šťastnému, ten Kvajsarovi a posledně jmenovaný mířil přesně k tyči – 5:0. Šťastného střela pak olízla tyč a z rychlého protiútoku se čestného úspěchu dočkal Skopka – 5:1.

V závěru vběhl na hřiště domácí veterán Holman a po dvou minutách se dočkal gólu, když u tyče pohotově dorazil Kvajsarovu střelu.

O minutu později zcela rozhozenou obranu Vysoké vytrestal další náhradník Světlík – 7:1. V 85. minutě Světlík obral zoufalého Štolbu a odcentroval na osmý gól Kvajsarovi.

Vysoká byla zralá na dvouciferný debakl, jenže sudí Šafránek zřejmě pospíchal domů, a tak utkání proti pravidlům o pět minut zkrátil, čímž domácí připravil o možnost zápisu do historie. I tak má celek z Mělnicka o čem přemýšlet, stále ještě nemá zcela zajištěnu záchranu.

Skalsko – Vysoká 8:1 (2:0)

Branky: 18., 74. a 85. Kvajsar, 48. a 61. Zimmermann, 43. Šťastný, 80. Holman, 81. Světlík – 78. T. Skopka. Rozhodčí: Šafránek. ŽK: 1:3. Diváci: 129.