Ovčáry / „Na béčka máme smůlu. Jakmile hrajeme proti některému z nich, tak je kompletně posílenéhráči z ligového A týmu,“ posteskl si před sobotním soubojem s hradeckou rezervou trenér Ovčár Pavel Janeček. Na jeho slova podle všeho dojde. Druholigový A tým Hradce másvůj zápas v Jihlavě odehrát v pátek, takže v Ovčárech se dá čekat velmi posílená sestava.

Náboj zápasu dvou předních celků skupiny C předurčuje i skutečnost, že hostující tým je jedním ze dvou, který na podzim získal jinak cenný ovčárský skalp. Jak druhé Ovčáry, tak šestý Hradec bude chtít vymazat nepovedený start do jarní soutěže.

„Votroci“ doma přenechali všechny body třinácté Dobrovici. Ale pozor! Na hřištích soupeřů je tým po vedoucí Hlavici druhý nejúspěšnější.

V Ovčárech mohou být po derby v Čelákovicích (0:0) spokojeni s herním projevem. Velký nápor ale sám o sobě plný bodový zisk nepřinese. Zapotřebí je proměnit některou ze seriálu šancí. Jak se trenér dívá s odstupem na smolný zápas? „Rozhodoval jeden gól. Kdybychom ho dali, tak by se domácí položili. Soupeř hrál na hranici sebeobětování, bod pro něj byla výhra, pro nás samozřejmě ztráta. Z té spousty šancí a závarů jsme měli nejméně jeden gól dát.“
Na vypilování střelby nezbylo v týdnu mnoho času. Úterní trénink Ovčárským zhatila sněhová vánice.

Libiš míří na hřiště nováčka

Druhý divizní reprezentant regionu – Sokol Libiš, který se v neděli představí na půdě nováčka soutěže v Brozanech, dovedl v úvodním jarním kole do šťastného konce velmi rovnocenný duel s Novým Borem (3:0). Přispěje získaný klid k prvnímu vítězství v sezoně na cizím hřišti?

„Doufám, jako před každým zápasem venku, že uspějeme,“ uvedl Jiří Kabyl. Trenér Libiše očekává na těžkém terénu a za nepříznivého počasí spíš bitvu než fotbal.