Proti jednomu ze žhavých kandidátů na postup do druhé ligy budou v sobotu hájit svou podzimní domácí neporazitelnost třetiligoví fotbalisté Ovčár, kteří v rámci osmého kola ČFL nastoupí proti Fotbalovému klubu Pardubice.

Východočeši skončili v minulé sezoně jako nováček na výborném třetím místě a šéf klubu Vladimír Pitter na tiskovce před zahájením podzimu prohlásil, že cílem mužstva je vybojovat pro Pardubice druhou ligu.

V loňské sezoně svěřenci trenéra Martina Svědíka inkasovali pouhých 27 branek, což bylo vůbec nejméně ze všech, a brankář Shejbal vychytal dokonce osmnáctkrát čisté konto. A famózně Pardubičtí vstoupili také do letošního podzimu.

Po vítězství v Domažlicích, doma s Chomutovem a v Písku se ocitli na čele tabulky. První ztráty bodů a propad na druhé místo za vítězně naladěným nováčkem z Chrudimi přinesla až domácí remíza 3:3 s notně posílenou rezervou Mladé Boleslavi a následná bezbranková plichta v Kunicích. K návratu na čelo prozatím nestačily ani poslední dvě výhry nad Vltavínem a Královým Dvorem.

Po osmi odehraných kolech tak Pardubickým, jejichž dorostenecká a žákovská družstva hrají nejvyšší soutěže, patří druhé místo s pětibodovým náskokem před ovčárským Sokolem. Ten naposledy dokázal po remíze 1:1 v Kunicích uhrát první podzimní bod na hřišti soupeře, zápas měl přitom dlouho rozehraný na tři.

Oba sobotní soupeři mají ze sezon 06/07 a 10/11, kdy na sebe v ČFL narazili, zcela vyrovnanou bilanci dvou remíz a po jedné porážce a vítězství.

SOBOTA 1. ŘÍJNA

III. liga žen:
13.30 Všestudy – FC Mělník B.
ČFL: 16.00 Ovčáry – Pardubice.
Krajský přebor: 10.15 Libiš – Tn. Rakovník.
I. B třída: 16.00 Kostelec – Pšovka.
Okresní přebor: 16.00 Cítov – N. Ves, Tišice – Veltrusy, Lobkovice – PTZ, Dynamo – D. Beřkovice.
III. A třída: 10.45 Hořín – Záryby B, 16.00 H. Počaply – Obříství, Roma – Botafogo, Řepín B – Všetaty, Liběchov – Dřísy, Kly – Vehlovice.
III. B třída: 16.00 Všestudy – Vojkovice, Č. Kralupy – PTZ B, V. Borek B – H. Beřkovice, Zálezlice – Chvatěruby, Chlumín – Dolany, Vraňany – Sazená.
IV. A třída: 16.00 Byšice B – Střezivojice, Vysoká B – Všetaty.
IV. B třída: 16.00 Lužec B – Veltrusy B, Úžice – Vojkovice B.

NEDĚLE 2. ŘÍJNA

III. liga žen:
14.00 FC Mělník A – Ústí n. L.
I. B třída: 16.00 Byšice – Záryby, Řepín – Pěčice, Vysoká – Kosmonosy.
Okresní přebor: 16.00 Neratovice B – Kralupy, Libiš B – Mšeno, V. Borek – Pšovka B.
III. A třída: 10.15 Mlékojedy – Čečelice.
III. B třída: 16.00 Jeviněves – Postřižín.
IV. A třída: 16.00 Lobkovice B – Kostelec B, Tuhaň – Botafogo B, Nebužely – Čečelice B.
IV. B třída: 16.00 Dolany B – Dřínov, Kly B – Chvatěruby B, Hostín – Spomyšl.

(lk, dk, kh)