Domácí měli před utkáním ze soupeře respekt. Pražané se totiž v posledních dvou kolech potkali s výbornou střeleckou formou. V Ovčárech, kde se představili zcela bez opor z prvního týmu, ji ovšem nepotvrdili a zůstali v tomto ohledu trochu za očekáváním.

Úvodní aktivita patřila běhavým Pražanům, drželi více balon a snažili se i tlačit do zakončení, ale Strakovu bránu nezaměřili. Když si domácí v průměru o šest let mladší tým hostů oťukli, začali naplňovat předzápasová slova trenéra Janečka o tom, že soupeři vnutí svou hru.

Petrova střela po přímočaré akci ještě mířila přesně do míst, kde stál hostující brankář Hanuš. Po půlhodině hry už slušná sobotní návštěva aplaudovala prvnímu gólu. Jeníkův centr ze standardní situace přesně nalezl hlavu útočníka Hyky, který nedal Hanušovi šanci – 1:0.

Domácí byli nadále při chuti a poločas se dohrával převážně na polovině hostí. A každá další standardní situace znamenala pro Hanuše stav nejvyššího ohrožení.

Gólově znovu uhodilo nedlouho po změně stran. Hosté opět faulovali v blízkosti pokutového území a Jeník tentokrát přesným centrem vyzval kapitána Ondráka. „Standardní situace samozřejmě trénujeme, ale potom je otázkou štěstí, jak se kluci dokáží prosadit. Dneska se nám to povedlo,“ liboval si po utkání domácí trenér Janeček.

Hosty druhý inkasovaný gól přinutil zvýšit aktivitu, ale domácí hru nadále zkušeně kontrolovali a nebyli daleko ani od navýšení skóre. Nejvíce v situaci, kdy Jeník upaloval sám na branku, ale k zakončení se nakonec nedostal.

Straku vyvedla z klidu snad jen nepřesná zpětná hlavička spoluhráče Studeného. Domácí brankář se ale tygřím skokem dostal k míči dříve než Gulajev. A když v asi největší hostující příležitosti poslal Zákostelský křížnou střelu metr vedle, domácí výhru ozdobenou třetím čistým kontem v řadě bez problémů uhájili.

„Hosté přijeli bez posil, ale pro nás to byla spíše nevýhoda. Mladí kluci běhali a dvacet minut nás vyloženě přehrávali. Kdybychom dostali gól, tak by se zápas pro nás nevyvíjel dobře. Naštěstí jsme tlak soupeře ustáli, od dvacáté minuty jsme byli lepší a po dvou gólech jsme si vítězství zasloužili,“ okomentoval další tři body trenér Ovčár.

Ovčáry – Slavia Praha B 2:0 (1:0)

Branky: 30. Hyka, 50. Ondrák. Rozhodčí: Čížek. Hráno bez karet. Diváci: 380. Ovčáry: Straka – Chalupa, Ondrák, Studený, Horák – Zahálka (78. Matějček), Kovařík, Martínek, Jeník (70. Štefan) – Petr (88. Müller), Hyka.