Před pozorovateli z Kel, se kterými ovčárský klub v příští sezoně spojí síly, o čemž své příznivce informoval už i zápasový zpravodaj, se od začátku hrálo podle očekávání více na hostující bránu. Bez tradičního autora gólových přihrávek Maršnera, jenž dostal kvůli doléčení svého zranění volno, si ale favorit musel na gólové uklidnění počkat až do úvodu druhého poločasu. To si na Pecharův roh naskočil stoper a hrající kouč Jan Studený a hlavou otevřel účet.

Zmíněné uklidnění pak přišlo, ale zjevně bylo až přílišné. Domácí chtěli ve větrném počasí až moc sázet na profesorskou hru. V praxi to vypadalo tak, že jejich útoky končily nepřesnou přihrávkou vpřed a v horším případě i vzad. V závěru byl po jedné takové už překonaný brankář Straka, ale stála při něm tyč. „Naštěstí už byl dost z úhlu a z druhé strany to hosté dali taky vedle," mohl si Radim Straka oddechnout. „Jinak nic jiného neměli a bylo by škoda to takhle zbytečně zdramatizovat," mrzela by ho ztráta čistého konta, byť domácí vedli v době největší šance hostů už dvoubrankovým rozdílem.

Studený si totiž v šestnáctce znovu našel míč po standardní situaci a hlavou podruhé rozvlnil síť. V závěru měl přitom šanci dokonce na hattrick, od kterého ho nakonec dělily centimetry. „Zaplaťpánbůh za ty dvě standardky. Říkal jsem klukům, že už to za ně zachraňovat nebudu," smál se i tak po utkání jeho jediný střelec, který nečekal úplně jednostranné utkání, což se vyplnilo. „Hosté nehrají špatný fotbal a nemají žádné divoké výsledky. Bylo vidět, že chtějí hrát fotbal a jevili se dobře, ale není jim přáno," navázal.

A jak viděl výkon svého mužstva? „Šance tam byly, třeba Dan Poběrežský šel v první půli sám na bránu. Ale bylo vidět, že už je to takové utahané a jen to dohráváme. Ve druhé půli jsme hned chtěli dávat finálku a po ztrátě se nikomu nechtělo zpátky. Ale zvládli jsme to. Teď si užijeme ještě poslední dva zápasy a půjdeme od válu," plánuje budoucí trenér Neratovic.

Ovčáry – Sp. Příbram 2:0 (0:0)Branky: 55. a 80. Studený. Rozhodčí: Tobiška. ŽK: 2:4. Diváci: 70. Ovčáry: Straka – Pechar, Ondrák, Studený, Viskup – Poběrežský, Urban, (56. Novotný), Mihalík, Hyka, Kudela, (75. Ubry) – Hašler.