Ovčáry / Když má někdo v týmu takového fotbalistu jako je Jan Studený, tak mu ani nemusí vadit, že se útočníci už ve čtvrtém utkání v řadě netrefili do černého. Defenzivní záložník Ovčár ještě v prvním poločase otočil skóre divizního šlágru, a vedoucí Ovčáry tak zdolaly druhý Nový Bydžov 3:1.

Jak se od dvou nejlepších celků soutěže očekávalo, nabídlo utkání solidní fotbalovou kvalitu i poměrně vyrovnaný průběh. Domácím chyběla jedna z tradičních opor – Aleš Maršner, kterému se den před utkáním narodil syn.

Na úvodní branku se čekalo jen do třinácté minuty, kdy skončila pět zápasů trvající neprůstřelnost brankáře Straky. Ten se pod úvodní trefu hostí sám podepsal, když po uklouznutí nevyběhl pro dlouhý míč za domácí obranu a nereagoval ani na následné zakončení osamoceného Blažeje – 0:1.

Na domácí straně to byla jediná vážná chyba v celém utkání. Navíc se z ní velmi rychle oklepali. Žák ve 22. minutě po důrazu svých spoluhráčů zazvonil jen na tyč, o minutu později už bylo v domácím táboře veselo. Po standardní situaci se míč na ofsajdové hranici dostal ke Studenému, který tváří v tvář brankáři hostí nezaváhal.

O dalších deset minut později se stejný hráč radoval znovu. Po autovém vhazování do šestnáctky hostující gólman se štěstím vyrazil bombu Krulicha a dorážející Studený byl znovu na správném místě – 2:1.

Před přestávkou ještě stihl napravit své úvodní zaváhání brankář Straka, který po přímém kopu vytáhl míč konečky prstů nad branku.

Do druhého poločasu nastoupili hosté s evidentní snahou o zvrácení nepříznivého výsledku. Jejich aktivita nesoucí několik střeleckých pokusů ze střední vzdálenosti ale postupem času ochabovala.

Na druhé straně nabil Hyka Studenému na hattrick, tomu ale rána tentokrát nesedla. Pojišťující branky se Sokol přesto dočkal. Po standardní situaci pečetil výsledek Viskup.

Hosté v závěrečném platonickém tlaku donutili Straku vyboxovat jeden nepříjemný centr. Téměř jistý gól měl v samém závěru na kopačce Janouch, kterému nechtěně připravil slušnou střeleckou pozici Studený. Překvapený hostující hráč ale přestřelil.

Ovčáry – Nový Bydžov 3:1 (2:1)

Branky: 23. a 31 Studený, 85. Viskup – 13. Blažej. Rozhodčí: Janíček. ŽK: 59. Hyka, 77. Chrdle – 73. Vaněk, 83. Obermajer. Diváci: 235. Ovčáry: Straka – Matějček, Ondrák, Pechar, Viskup – Jeník (84. Cintula), Studený, Krulich, Kovařík – Hyka (68. Dido), Žák (55. Chrdle). Nový Bydžov: Cejnar – Vaněk, Obermajer, Žalman, Tomeš, Pilař (55. Kazda), Matějka, Janouch, Blažej, Věchet (46. Šoufek), Vaníček (79. Podolník).