Jen pouhé kolo před vzájemným duelem postavil pomyslný režisér třetí ligy oba týmy na stejnou startovní čáru. Sezimovo Ústí,dosavadní lídr, totiž překvapivě padl v Karlových Varech. Ovčáry naopak domácí zápas s Českou Lípou zvládly a od prvního místa je dělí už pouze o jediný gól horší rozdíl ve skóre.

„Sobotní zápas bude hodně klíčový. Velmi se na něj těším. Doufám, že se bude hrát atraktivní fotbal a přijde hodně diváků. Určitě uděláme maximum, abychom napravili to, co se nám nepovedlo ve Varech, a získali doma tři body,“ nepochybuje o důležitosti utkání ústecký brankář Jakub Jakubov.

Hosté na jihu Čech, tak jako před dvěma týdny v Písku, znovu prohrát nehodlají.

„Do Ústí jedeme neprohrát. Soupeř má ve zbylých kolech těžší rozlosování než my,“ potvrdil Milan Matějček, že to v Ovčárech myslí s útokem na první místo vážně.

Trenér Sokola Pavel Janeček podle svých slov bere utkání jako každé jiné. „Měli jsme volný týden. Do Ústí jedeme s čistou hlavou s cílem zahrát si fotbal. Nemáme z toho žádné nervy,“ přesvědčoval.

O postupu prý zápas v žádném případě nerozhodne. „Do konce je ve hře ještě dost bodů. I kdybychom třeba prohráli, což samozřejmě nechci, tak soupeř má ve zbylých kolech nesmírně těžké vylosování (venku Varnsdorf, doma Žižkov B, venku Vyšehrad a doma Jablonec B),“ nebere trenér ani případný nezdar jako konec ovčárských nadějí na další historický úspěch.

Prvenství v ČFL by jím bez nejmenších pochyb bylo…

Domácí trenér Luboš Zákostelský si je důležitosti duelu dobře vědom. „Z pohledu tabulky je to atraktivní utkání. Porážka v domácím prostředí by pro nás znamenala komplikaci, avšak ve hře ještě je spousta bodů,“ uvedl Zákostelský, jehož tým se ale na zápas připravuje naprosto standardně.

Utkání s Ovčáry přichází po porážce v Karlových Varech. „Atmosféra po něm byla trochu hustá. Ten zápas se mi vůbec nelíbil. Ani hráči mi nedokázali vysvětlit, proč hráli tak špatně. Řekl jsem jim, že s takovým výkonem nemají šanci se udržet v čele tabulky. Ale už je to pryč, už s tím nic nenaděláme, musíme koukat dopředu,“ zdůraznil Zákostelský.

Varuje před kompaktní a zkušenou hrou Ovčár, které jsou dle něj oprávněně tak vysoko v tabulce. Podávají totiž vyrovnané výkony. „Ve hře Ovčár se snoubí zkušenost s elánem a chutí. S tímto týmem nikdo nepočítal, hraje bez stresu, bez zábran, má sebevědomí,“ uvedl Luboš Zákostelský.

Sezimovo Ústí (1. místo, 52 bodů) – Ovčáry (2., 52): sobota 17.00, na podzim 0:1, tip Deníku 0.

(lk, ot)