Od začátku byla patrná převaha na domácích kopačkách. Gólově se však poprvé urodilo až ve 34. minutě, kdy akci Douděry zakončil Hyka. Předchozí zahozenou možnost stihl ještě těsně před přestávkou napravit i Chrdle a domácí vedli o dvě branky.

„Do druhé části hosté poslali silnější jedenáctku, než byla ta první,“ postřehl ovčárský sekretář Dušan Kudela. Přestože se do střeleckých možností nadále dostávali výhradně domácí, jedinou branku druhé pětačtyřiceti­minutovky zaznamenali v 66. minutě Východočeši. Ovčárské pokusy, většinou ze střední a větší vzdálenosti, končily mimo.

V samém závěru ještě pocuchal nervy domácího prezidenta Ondráka brankář Straka. Při malé domů zaváhal s odkopem. Ke gólu, který by znamenal vyrovnání, si však hostující útočník pomohl rukou. „Proč to nekopneš do autu? V Čelákovicích to rozhodčí nepískne a bude z toho zbytečný gól,“ vyčinil Stanislav Ondrák gólmanovi.

Ovčárský trenér Pavel Janeček si v utkání všiml jiného nedostatku svých hráčů – nízké produktivity v proměňování vypracovaných šancí. „První půle z naší strany byla kvalitní. Napadali jsme soupeře, běhali, dostávali se do šancí, jen jejich proměňování vázlo. Kdybychom vedli tři čtyři nula, tak se nikdo nemohl divit. Ve druhé půli přišlo z naší strany polevení, přestala nám hrát záložní řada. Nedostávali jsme se do tolika šancí, naopak jsme jeden gól dostali. Přestože jsme se nakonec obávali o výsledek, tak si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.“

Po skončení zápasu se v Ovčárech sháněli po výsledku z Hlavice, která souběžně dohrávala poslední kolo z podzimu. Svěřenci trenéra Jaroslava Vodičky na domácí půdě proti Týništi nad Orlicí nezaváhali (3:1) a na prvním místě skupiny C zvýšili svůj náskok na druhé Ovčáry na osm bodů.

Ovčáry – Nový Bydžov 2:1 (2:0)

Branky Ovčár: 34. Hyka, 45. Chrdle. Rozhodčí: Šimůnek. Diváků: 70. Ovčáry: Straka – Pechar, Ondrák, Viskup, Kovařík – Douděra (80. Matějček), Studený, Krulich, Maršner (83. Merz) – Hyka (70. Šimek), Chrdle (70. Voljanskij).