Domácí mužstvo, které muselo kvůli rozsáhlé marodce zrušit středeční plánované přípravné utkání s divizní Admirou Praha, nastoupilo s řadou hráčů, kteří se v týdnu potýkali s virózou. O jejich vítězství rozhodl první poločas, ve kterém soupeři nastříleli tři branky.

Úvod utkání nezastihl hosty v dobré pohodě. Ovčárští dobře kombinovali a tvrdě trestali chyby v rozehrávce hostů. Už po deseti minutách platil zásluhou Hašlera a Maršnera stav 2:0.

Poté se hra vyrovnala a do několika šancí se propracovali i hosté. Zkušený Vladyka předložil několik vtipných přihrávek svým spoluhráčům, ale Malina v brance Ovčár byl k nepřekonání.

Nejprve vychytal samostatný únik Liptovského a bravurně zneškodnil také střely Kopeckého a Krutila. V závěru poločasu hostující brankář Hlouš chyboval při odkopu a hbitý Maršner zvýšil na 3:0.

Ve druhé půli domácí nikam nepospíchali a drželi svého soupeře v uctivé vzdálenosti. Naopak, rychlými protiútoky mohli své vedení zvýšit. K neudržení byl Róth, který promarnil tři šance a v jednom případě zastavilo jeho povedenou střelu břevno.

Ovčárští se viditelně trápili a bylo vidět, že řada hráčů není ve své kůži. Hostům poskytovali stále více prostoru a v 75. minutě přišlo po povedené střele Radima Holuba snížení na 3:1.

Do konce utkání byly na obou stranách k vidění i další brankové příležitosti, ale skóre se už nezměnilo.

„Dnes jsme se k vítězství protrápili. První půle snese ještě měřítko, ale ve druhé jsme zápasili sami se sebou. Na hráčích bylo vidět, že chtějí hodně, ale hra se jim nedařila. S výsledkem jsem nakonec spokojen. Věřím, že se kluci dají zdravotně přes týden dohromady,“ řekl po utkání trenér Sokola Pavel Janeček.

Roudnici vyměnili za Žižkov

Nabídka k přátelskému utkání od druholigového týmu Viktorie Žižkov, který hledal vhodného soupeře na generálku před prvním jarním kolem, přistála v týdnu na stole vedení ovčárského Sokola. Oba kluby si plácly. Hrát se bude v sobotu 26. února od 14.30 hodin. Dějiště utkání bude upřesněno dodatečně. „Tímto se vedení Ovčár omlouvá týmu SK Roudnice nad Labem, se kterým jsme měli plánovaný zápas rovněž na sobotu 26. února od 13 hodin na umělce v Mělníku,“ uvedl sekretář Sokola Dušan Kudela.

Ovčáry – Chrudim 3:1 (3:0)
Branky:
11. a 42. Maršner, 4. Hašler – 75. R. Holub. Rozhodčí: Kabyl. Ovčáry: Malina (46. Straka) – Svoboda, Ondrák (46. Chalupa), Studený, Matějček – Šmidrkal, Bayer, Martínek (46. Cigánek), Maršner – Róth, Hašler (35. Müller, 78. Mareš). Chrudim: Hlouš – Klíma, Linhart, Radouš (46. M. Holub), Adámek – Luptovský, Vladyka, Vodrážka (46. Hauf), Kopecký – Kroutil (46. Vácha), R. Holub.

(dk, lk)