Utkání hrané ve svižném tempu se muselo divákům líbit. Ovčárští nevybočili z tradice a svého soupeře opět dokázali přehrát. Jejich vítězství je o to cennější, že Lovosice hrají soutěž o třídu výš.

Domácí se museli obejít bez Milana Matějčka (seminář rozhodčích) a nemocného Michala Voljanského. Na dobře připraveném hřišti se hra odvíjela mezi šestnáctkami, ale lovosické akce byly daleko nebezpečnější. Jenže v brance Ovčár stál Straka, který se blýskl několika zákroky.

V 17. minutě podnikli domácí po levé straně rychlou akci, ze které padla první branka. Hašler bez problémů zúročil ideální přihrávku Viskupa a z malého vápna nedal brankáři Markovi šanci – 1:0.

V dalším průběhu první půle lovosická obrana dirigovaná zkušeným Obrtlíkem si dokázala poradit s rychlými výpady Maršnera, Dohnala i Hyky. Hosté zahrozili ve 25. a 40. minutě. V prvním případě střelu Bukače zneškodnil Straka a ve druhém Trnka místo přihrávky volil ukvapenou střelu nad branku.

Další góly byly k vidění až po změně stran. Ve 48. minutě se opakovala akce z první půle. Tentokrát Maršner přihrál Hykovi – 2:0. Domácí ukolébáni výsledkem polevili v nasazení, čehož soupeř několikrát využil k ohrožení Strakovy branky.

Dvacet minut před koncem se jim podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Obrana Ovčár trestuhodně nechala prostor Huškovi, a ten se z velkého vápna trefil přímo do šibenice – 2:1. Vzápětí vrátil domácím dvoubrankové vedení Hyka, který si naběhl na lehký centr Maršnera a hlavou dal výsledku konečnou podobu.

V závěru utkání se hosté snažili zkorigovat stav, ale Straka své spoluhráče podržel. Na druhé straně měl šanci Dvorný, jenže nastřelil jen brankáře. Příští sobotu se sokolové utkají od 13 hodin s Pšovkou.

Ovčáry – Lovosice 3:1 (1:0)
Branky: 48 a 73. Hyka, 17. Hašler – 70. Hušek. Ovčáry – 1. poločas: Straka – Pechar, Ondrák, Studený, Viskup – Kudela, Šmidrkal, Hašler, Maršner – Hyka, Dohnal. 2. poločas: Straka – Pechar, Baloun, Studený, Viskup – Rubeš, Šmidrkal, Mihalík, Maršner – Hyka (80. Dvorný) Hašler.