Diváci viděli v první půli bojovný ale ne příliš pohledný zápas. Ovčáry nastoupily bez řadyopor a na hře to bylo znát. Vázla kombinace a v obranné hře to skřípalo.

První příležitost si připravili domácí v sedmé minutě. Po rohu Osloviče hlavičkovalGeňo nad a stejná scéna se opakovala ještě v 21. minutě. Ovčáry poprvé zahrozily ve 14. minutě, ale domácí Vondráček vyřešil spletitou situaci odkopem do zámezí.

Do vedení mohli jít hosté ve 33. minutě. Cigánkovu střelu stačil Bojčuk vyrazit jen zpět ke střelci, který hlavou dával do prázdné, ale Šmrha ještě dokázal míčvyhlavičkovat. Z následného rohu vznikl před domácí brankou další závar a zasahovat museli karlovarští stopeři, kteří balón uklidili do bezpečí.

Tlak Ovčár sílil a přišly i další šance. V nich se ocitl Cigánek. Ve 39. minutě jeho jedovka ze třiceti metrů minula bránu o decimetry. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu. Hrálo se slušně a na hráčích bylo vidět, že se nikdo na závěr sezony nechce zranit.

Druhý poločas už přinesl více vzruchu a taky branky, ale jen do sítě hostů. Ve 47. minutě se do vápna hostí probil ke střele Gibala a Straka jen s námahou vyrážel na roh.

Ve 49. minutě si Bayer nepohlídal Geňa, kterého v šestnáctcesestřelil. Rozhodčí odpískal pokutový kop a sám faulovaný se nemýlil – 1:0. Situace se opakovala hned o dvě minuty později. Geňa, který upaloval na Straku, tentokrát zastavil v šestnáctce nedovoleně Studený a kopala se druhá penalta. K míči se opět postavil faulovaný hráč a tentokrát zvolil opačnou stranu, než při prvním pokusu, a ani podruhé nezaváhal – 2:0.

Poté přišli ke slovu i hosté. Nejprve Hašler hlavičkou překonal Bojčuka, alepískal se ofsajd. V 70. minutě pak Hyka hlavičkoval jen do náručí domácího gólmana.

Vzápětí Geňo sahal po hattricku, ale ve vyložené pozici selhal. Jeho střela minula branku o decimetry. V 78. minutě se ale představil i jako výborný nahravač a střídající Janáček slavil gól po pěti minutách na hřišti. Hosté dokázali deset minut před koncem korigovat nepříznivý stav Hykou, ale gól pro předchozí nedovolený zákrok neplatil.

„Vzápase o nic nešlo. Hráči se už viděli na dovolené a tomu odpovídal i výkon. Ve vyrovnaném prvním poločase jsme měli blíže ke vstřelení branky. Začátek druhé půle jsme zaspali a soupeře jsme nestačili ve dvou případech čistě zastavit. Tato čtyřminutovka byla pro výsledek rozhodující. Jsem rád, že se nám podařilo splnit náš cíl a pátá příčka je dobrým počinem do nastávající sezony,“ hodnotil zápas i celý ročník ovčárský trenér Pavel Janeček.

Karlovy Vary – Ovčáry 3:0 (0:0)
Branky:
50. a 53. Geňo z PK, 78. Janáček. Rozhodčí: Dobrý. ŽK: Šmrha, Staněk – Chalupa. Diváci: 150. K. Vary: Bojčuk – Jankovský, Oslovič, Kubice, Hrubý – Šmrha, Vondráček, Němec, Staněk – Geňo, Gibala (73. Janáček). Ovčáry: Straka – Chalupa, Ondrák, Studený, Viskup (78. Matějček) –– Müller, Bayer (54. Zahálka), Cigánek, Šmidrkal – Hyka, Hašler.

DUŠAN KUDELA