Všemu předcházel souboj velitele domácí obrany Vomáčky s hostujícím útočníkem Róthem, po kterém se oba hráči ocitli v pokutovém území na zemi. Hlavní rozhodčí ukázal k velké nevoli domácích hráčů na penaltu. Cigánek z ní chladnokrevně vyrovnal na konečných 1:1.

„Přísná, nepřísná. Viděl jsem přísnou penaltu na nás v Liberci, hodně přísní byli proti nám rozhodčí na Bohemians. Ke kontaktu určitě došlo. Jediné, v čem rozhodčí udělal chybu, že čekal tři vteřiny, než penaltu zapískal. Kdyby zapískal hned, tak by se asi nikdo nedivil,“ vrátil se do 69. minuty střetnutí hostující trenér Pavel Janeček.

Remízu jinak považuje za zaslouženou. „I když je Slavia v tabulce hodně nízko, tak mladí kluci hráli dobře. Trápili nás rychlou kombinační hrou. Šance se přelévaly na obě strany.“

Tu zřejmě největší ovčárskou měl ještě za bezbrankového stavu stoper Studený, jehož hlavička se odrazila od břevna na brankovou čáru. Skóre se tak měnilo na opačné straně. Parádní akce domácích zakončoval vedoucím gólem Gulajev.

Po změně stran hosté pokračovali ve střelecké aktivitě. Vyrovnání ale přišlo až z penalty.„Stejně jako v týdnu v České Lípě jsme se trápili s tím, že nemůžeme dát branku. Vyrovnali jsme nakonec se štěstím z penalty,“ dodal Janeček, jehož hráči ještě mohli ve zbylém čase o bod přijít.

Nejnebezpečnější domácí hráč Gulajev načal několikslávistických šancí na rozhodnutí zápasu. S vydatným přispěním Maliny chytajícího proti svému mateřskému klubu však zůstalo pouze u nich a domácí odcházeli ze hřiště značně rozmrzelí. Nadále totiž zůstávají mezi hlavními adepty na sestup. Zcela spokojení ovšem nejsou ani hosté, kteří z "anglického" týdne vydolovali čtyři body. Přánímpřitom bylo o tři více.

Slavia B - Ovčáry 1:1 (1:0)
Branky:
39. Gulajev - 69. Cigánek z PK. Rozhodčí: Šob. Ovčáry: Malina - Chalupa, Ondrák, Studený, Petřík - Martínek (65. Hyka), Mareš, Cigánek, Maršner - Hašler (79. Šmidrkal), Róth (87. Mašanský). Slavia B: Hanuš - Galus (46. Kindel), Vomáčka, Zákostelský, Palko - Kučera, Šimeček, Petrák, Mikula (79. Hájek) - Gulajev, Cousens.