Ovčáry / Na pondělním setkání s vedením klubu si příznivci ovčárského fotbalu oddychli. Dozvěděli se, že by se mělo podařit přihlásit do nové sezony hned tři mládežnická družstva. Sokol tak splní podmínky svazu a jeho zástupci nebudou chybět na losovacím aktivu divize 28. června.

„Snad se nám podaří přihlásit letos tři družstva – vedle žáků nově přípravku a dorost. Navazujeme spolupráci se Sokolem Tišice a Kostelcem,“ uvedl sekretář Sokola Dušan Kudela.

Vyloučení ze čtvrté nejvyšší soutěže hrozilo Sokolu v případě, že by do nové sezony nepřihlásil nejméně dvě mládežnická družstva. Dosud hájili barvy Sokola jen žáci ve třetí třídě Mělnicka. Žádost Ovčár o výjimku svaz zamítl s tím, že soutěžní řád ukládá účastníkům čtvrté nejvyšší soutěže za povinnost přihlásit do soutěží čtyři družstva mládeže. Minimální kompenzační poplatek za jedno nepřihlášené družstvo či družstvo, které nedokončí rozehranou soutěž, a klub tak nenaplní předepsanou kvótu, činí 40 tisíc korun. V případě, že počet přihlášených družstev mládeže klesne pod dva, klub nebude zařazen do soutěže.

Dalším ožehavým bodem pondělní veřejné schůze byl apel na vedení obce, aby více než dosud pomohlo s provozem a údržbou fotbalového areálu v Ovčárech. „Jde o majetek obce, o který jsme se starali sami. Prezident Ondrák řekl, že už to financovat ze svého nebude. Nějaká dohoda se uskutečnila,“ informoval sekretář Kudela.

Pondělní setkání prý splnilo úkol také v získání dobrovolníků k nově vzniklým mládežnických celkům.