Vítěz přeboru Sokol Ovčáry postup do divize odmítl. „Nevyšlo jednání se sponzorem a prezident klubu Stanislav Ondrák by musel soutěž financovat sám. To chápeme, že se mu do toho příliš nechce," zdůvodnil hrající kouč Sokola Jan Studený. „Bereme to ale tak, že už jsme si zahráli ČFL i divizi. Raději si zakopeme krajský přebor nahoře, je to pro nás ideální soutěž. Navíc máme úzký kádr, muselo by se hodně doplňovat, ale i omlazovat. Máme v týmu deset hráčů přes třicet let. Mužstvo ale zůstává pohromadě i pro další sezonu, nikdo odchod nehlásí," dodal.

Do divize tak postupují vedle Benátek i třetí Libiš, která nahradí Ovčáry, a páté Nové Strašecí. „Fotbalový svaz nám divizi nabídl a my jsme ji akceptovali," řekl trenér Radim Suchánek. Pro Strašecí to bude v krátké době podruhé. V roce 2012 mu také tímto způsobem byla divize nabídnuta, ale ihned se poroučelo do přeboru. „Divize se vůbec nebojím. Když kádr udržíme pohromadě a podaří se nám i adekvátně posílit, věřím, že se loňský sestup nebude opakovat," tvrdí Radim Suchánek.

Nové Strašecí šlo do divize i na úkor Dobříše, které sice byl postup také nabídnut, ale ta ho odmítla. „Výbor se po svém jednání rozhodl, že nabídku do divize nepřijmeme. Více se k tomu vyjadřovat nebudu," působil rozladěně trenér MFK Dobříš Martin Šrain.

Postup čtvrtému Středočechu už svaz nenabízel. Podle nového rozhodnutí řídící komise FAČR pro Čechy může být soutěž nabídnuta jen pěti týmům v pořadí. A protože dva odmítly, postoupily jen tři a tím pádem z I. A třídy do přeboru postoupil také jen jeden třetí. Tím šťastným se stal SK Rejšice, který měl ve skupině B o sedm bodů více než Černolice ve skupině A.

Počet přímo postupujících z I. B třídy se zúžil na pět mužstev, vždy vítěze skupin. Jenže divizní Nová Ves sestoupila až do I. B třídy a místo ní může nahoru jeden druhý z I. B třídy s největším počtem bodů. Nabídku dostaly Poříčany. „Odpověď pošleme na kraj ve středu dopoledne, ale na devětadevadesát procent soutěže bereme," přiznal sekretář SK Poříčany Jaroslav Hampl.