Od 18. minuty sice hosté po ráně Maršnera vedli 1:0, ale v 58. minutě po pěkné akci Jeřábka přesně zakončoval Prorok a bylo vyrovnáno. V 82. minutě důrazný Jeřábek vybojoval míč pro Fidru, a ten z voleje poslal míč nezadržitelně do sítě soupeře. Byl to vítězný gól a trenér Ovčár Pavel Janeček po utkání neskrýval zklamání: „Někteří hráči si myslí, že budeme vyhrávat pořád. Budeme si to muset vyříkat. Výkony některých hráčů mají sestupnou tendenci. Navíc máme hodně zraněných,“ vysvětloval Janeček.

Také tábor ovčárských příznivců nebyl po zápase v pohodě. Stanislav Ondrák, prezident Sokola Ovčáry bral výsledek zápasu realisticky: „Trápí nás marodka, chybělo nám šest hráčů a na lavičce jsme měli jen zraněné hráče, tudíž jsme nemohli hru kým oživit. Rozhodující gól jsme navíc domácím doslova darovali. Musím však sdělit, že zdejší prostředí se mně moc líbí,“ pochválil areál Tesly.

Na dotazy, zda Ovčáry nebudou rezignovat na postup do ČFL, se funkcionáři vyjadřovali zdrženlivě, ale rozhodně tuto variantu nevylučovali. Druhá příčka divizní tabulky by tak mohla být hodně atraktivní. Tesla se výhrou nad favoritem propracovala do první poloviny tabulky na sedmé místo a na druhé aktuálně ztrácí pět bodů.

Ještě lépe je na tom příští soupeř Ovčár. Živanice v minulém utkání porazily doma Holice a na druhou příčku ztrácejí ze čtvrté pozice pouhé tři body.
„Viděl jsem Ovčáry v Chrudimi a tam se mně moc líbily. Na Tesle jsem viděl jen první poločas. Každý zápas je ale jiný,“ sdělil trenér Živanic Zbyněk Dujsík. Aktuálně se o druhou příčku divizní tabulky dělí Hradec Králové B a Nový Bydžov. Ve hře je ale ještě 15 bodů.