Ovčáry doma chtěly vyhrát a doplatily na to

Ovčáry /FOTOGALERIE/ - Pěti hráči širšího prvoligového kádru prošpikovaná mladoboleslavská juniorka se stala druhým týmem, před kterým se fotbalisté ovčárského Sokola museli v letošní ČFLna domácím trávníku sklonit.

3.4.2011

ČFL: Ovčáry - Mladá Boleslav BFoto: Luboš Kurzweil

Středočeské derby a zároveň souboj o druhé místo v tabulce skončilo výhrou hostí v poměru 1:2.

Hosté si už v první půli vytvořili více šancí. Jejich obranná hra byla kvalitní a rychlý přechod do útoku dělal domácím nemalé problémy. Přesto ve 13. minutě hostující lavičce zatrnulo. Nepřesný odkop brankáře Šedy zachytil Róth, jehož pohotová střela ale skončila mimo branku.

Na druhé straně se Malina musel činit daleko víc, když čelil nebezpečným střelám Svobody a Volfa. Vyrovnaný poločas už spěl k bezbrankové remíze, když hosté dostali možnost zahrávat standardní situaci. Odražený míč doputoval ke Ščukovi, ten si zpracoval, ajinak výborný Malina se natahoval marně.

Domácí o přestávce sáhli hned dvakrát do sestavy a vyrovnání přišlo nečekaně brzy. Kapitán Ondrák si ve 48. minutě na zadní tyči naskočil na přímý kop Cigánka a brankář Šeda zpytoval svědomí – 1:1.

Hosté ale po gólu neznervózněli a za svůj kvalitní přechod do útoku se dočkali odměny. Paradoxně jim pomohla přemíra snahy namlsaných domácích rozhodnout zápas ve svůj prospěch.

V 65. minutě Ovčárští ne poprvé ani naposledy zapomněli při útočné standardce na zadní vrátka a hosté je do rozhozené obrany ztrestali. Na konci přímočaré akce byl opět Ščuk.

Domácí s přibývajícím časem vrhali síly za vyrovnáním. Ke čtyřem klasickým útočníkům se v závěru vysunul i stoper Ondrák, výsledkem ovšem byly další brejky hostí. Jejich trestuhodné zahazování nakonec vítěze mrzet nemuselo.

Podle domácího trenéra Pavla Janečka Boleslavští v utkání potvrdili, že mají jedno z nejlepších béček v ČFL. „Posílení hosté přijeli nachystaní, hráli běhavý atletický fotbal s kombinační hrou na brejky. Po našem vyrovnání to bylo nahoru dolů, ani jedno mužstvo nehrálo na remízu. Bohužel po našem rohu šla Boleslav do brejku a proměnila. Pak už jsme hráli vabank. Svou kvalitou nás tentokrát oprávněně o ten gól přehráli,“ uznal domácí kouč kvality soupeře.

Boleslavský Milan Pechanec označil výkon svého týmu za nejlepší na jaře. „ O síle domácích jsme věděli a hráčům jsem celou přípravu opakoval, že pracovitost po celé utkání jim může zaručit úspěch. Má slova si vzali k srdci a dnes předvedli nejlepší jarní výkon. Škoda, že jsme brejky v závěru utkánípromarnili. Mohli jsmeodskočit na dvě branky a byl by klid. Takhle jsme se museli až do konce o výsledek obávat. Když mladí hráči budou i nadále takhle pracovití, budu vždy po zápase spokojen jako dnes.“

Ovčáry – Ml. Boleslav B 1:2 (0:1)

48. Ondrák – 45. a 65. Ščuk. Rozhodčí: Blažej. ŽK: Brunclík, Tvaroha. Diváci: 270. Ovčáry: Malina – Chalupa, Ondrák, Studený, Petřík – Maršner (80. Hyka), Bayer (46. Müller), Cigánek, Matějček (46. Zahálka) – Róth, Hašler. Ml. Boleslav B: Šeda – Brunclík, Janíček, Dimitrovski, Horák – Dudka (70. Zahustel), Ščuk, Svoboda, Mach – Schubert, Volf (71. Hadziresic).

3.4.2011 VSTUP DO DISKUSE

Olympik proti Chrudimi sahal po senzaci, nakonec smolně padl.

Jedna z klíčových bitev. K soutoku míří Oceláři

Forbíny Rytířů Mělnických v prostorách poetické kavárny Pohodovej anděl.
11

Stanou se rytířské forbíny novou tradicí?

Kam na Mělnicku za zábavou? Vyberte si!

Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

ON-LINE: Ptejte se ragbyového trenéra Roberta Votipky

Kralupy – Pomáhal zakládat kralupský ragbyový klub, prožil s ním všechny těžké chvíle a je nadále jeho výraznou součástí. Trenér Robert Votipka je jedním z těch, který se snaží ragby postavit na slušnou úroveň i u nás. A právě kralupský kouč je naším dalším hostem online rozhovoru pro Mělnický deník.

V okolí Prahy mají vyjet nové vlaky. Budou mít jedno, nebo dvě patra?

České dráhy chtějí v příštích letech zásadně obnovit elektrické vlaky pro Pražskou integrovanou dopravu. Názor, jak mají vozy vypadat, se začíná v poslední době měnit. Pro dopravu v Praze a okolí chtějí České dráhy koupit jedenáct vlaků, které mají jezdit na lince z Milovic do Benešova u Prahy. Dopravce ve svých plánech zatím počítá s tím, že vlaky by byly jednopodlažní a sedmivozové.

KRÁTCE: Máslový betlém se prodraží

Mělnicko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.