Od začátku se na kopačky všech aktérů vkrádaly nepřesnosti, časté nákopy k vyloženým šancím nevedly. Aktivnější domácí se dostali alespoň k několika rohům. Nejnebezpečnější z nich skončil ve 26. minutě centrem zprava, po kterém ukázal pohotovou koncovku stoper Ondrák. Rozhodčí však považovali jeho postavení za ofsajdové a pěkný gól neuznali. „Protihráče jsem měl před sebou. Podle mě to ofsajd nebyl,“ přísahal v poločase domácí kapitán, který kvůli bolavému lýtku v zápase dál nepokračoval.

Hosté zahrozili jen několika vychýlenými střeleckými pokusy. Na druhé straně se dala po zákroku na Chrdleho pískat penalta. Že se tak nestalo, domácí nakonec nemrzelo.

Nejdůležitější momenty klání vměstnali do dvou minut. Recept na silný vítr i hostující obranu přinesla pohledná kombinace po autovém vhazování v 37. minutě. Na jejím konci byl Jiří Chrdle, který poslal svým jedenáctým zásazem v sezoně Ovčáry do vedení.

Nedlouho po rozehrání se gólová akce dočkala reprízy, tentokrát z pravé strany. Radujícím se střelcem byl Krulich – 2:0.

Po přestávce nedostali brankáři na obou stranách příliš šancí vyniknout. Výjimkou byla 65. minuta. Pozorně bránící domácí vyrazili k rychlému kontru. Po přesném vysunutí Maršnerem vystřelil v tísni těsně vedle Chrdle. Tento moment jako by na domácí kopačky přinesl potřebný klid. Hru až do závěru kontrolovali. Hosté se nezmohli na vážnější ohrožení Straky. Domácím nájezdům ale scházela přesnější finální přihrávka.

Ovčáry – Chrudim 2:0 (2:0)

Branky: 37. Chrdle, 39. Krulich. Rozhodčí: Rauch. Hráno bez karet. Diváci: 190. Ovčáry: Straka – Kovařík, Ondrák (46. Müller), Pechar, Merz – Matějček, Studený, Krulich, Maršner (76. Voljanskij) – Hyka, Chrdle. Chrudim: Lankaš – Michalec, Luptovský, Rahimič, Klíma, Zvára, Hýsek (73. Pudil), Vácha (88. Hausner), Hauf (46. Dostálek), Holub, Terer.