Třetiligový Sokol Ovčáry má na programu poslední kolo, ve kterém přivítá na domácím trávníku už tradičního účastníka České fotbalové ligy Slovan Varnsdorf. „Chtěli bychom vyhrát a potvrdit to, že jsme mužstvem podzimu. Byla by škoda ten poslední krok neudělat,“ burcuje tým prezident Sokola Stanislav Ondrák.

Severočeši uzavírají lepší polovinu tabulky a jsou mužstvem dvou tváří. Drtivou většinu ze svých třiadvaceti bodů uhráli na domácím hřišti, venku bodovali pouze jednou. „Neznamená to, že by měl soupeř slabé mužstvo. Myslím, že je to mužstvo, které by podmínkami, jaké má vytvořené, mělo hrát o postup,“ nečeká snadné střetnutí Stanislav Ondrák.

Zápasmožná bude poslední v dresu Sokola pro útočníka Tomáše Petra (24), který do Ovčár přišel před sezonou z pražského Junioru. „Vypadá to, že neodejde nikdo kromě Tomáše Petra, který dostal nabídku od druholigové Čáslavi. Samozřejmě mu nebudeme bránit, je to pro nás takové zadostiučinění. Po půl roce v Ovčárech je o něj zájem ve druhé lize. Do té doby o něm nikdo nevěděl,“ prozradilprezident klubu. Podle jeho informací půjdou domácí do zápasu v plné síle, na lavičce už bude připravenýi Jiří Jeník.

Ovčárštíse na dálku utkají o titul podzimního půlmistra s Hlavicí, kterou v minulém kole na svém hřišti porazili 2:0. Ani Hlavici nečeká na závěr podzimu snadný soupeř, bude jím v tabulce sedmé béčko pražské Slavie. Právě minulý výkon proti do té doby vedoucímu celku soutěže by měl být pro diváky tou nejlepší pozvánkou do Ovčár.

Jediné fotbalové utkání, které se o víkendu na Mělnicku hraje, má výkop v sobotu ve 13.30 hodin.