První šance Ovčár se zrodila v 9. minutě, ale Jeníkovi v rozhodující chvíli míč odskočil od kopačky. Písečtí se v první dvacetiminutovce do bezhlavého útočení nepouštěli a trpělivě čekali na svoji příležitost.

V 18. minutě se dostal na dostřel Malý, ale jeho nepříjemnou střelu obrana Ovčár zlikvidovala. Ve 22. minutě si Linhart tvrdě vyšlápl na Viskupa, který musel ve 35. minutě pro zranění vystřídat. Nahradil jej Houška a obranná činnost Ovčár dostala trhlinu.

První vážnější akce domácích se zrodila ve 28. minutě. Důrazný Linhart se dostal až k zakončení. Míč už směřoval za brankovou čáru, ale brankáře Straku zastoupil Studený.

To bylo první vážné varování ovčárské obraně, která postupem času ztrácela na jistotě. Ve 37. minutě se domácí dostali do vedení. Malý, jehož postavení zavánělo ofsajdem, vystřelil a s tečí Studeného poprvé překonal Straku.

V závěru poločasu se dostal nejlepší střelec Ovčár Hyka k zakončení, ale jeho pokus byl značně nepřesný. Největší šanci na vyrovnání měli Ovčárští ve 43. minutě, kdy na centr nedosáhl ani jeden ze tří nabíhajících hráčů.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s cílem zvýšit náskok. Ovčárští bojovali, ale písecká obrana jim prakticky celý druhý poločas nic nedovolila.

Naopak v 70. minutě Linhart přihrál Kosobudovi do malého vápna a ke vstřelení gólu chyběly domácímu hráči decimetry. Svoji největší šanci druhého poločasu promarnil v 79. minutě Miroslav Müller, když po standardní situaci hlavičkoval těsně vedle branky.

O dvě minuty později si obrana Ovčár nepohlídala nejlepšího střelce soutěže. Do té doby neviditelný Zušťák dostal ideální přihrávku do malého vápna a nikým nestřežený v klidu zvýšil na 2:0.

Do konce utkání si Písek pohlídal zasloužené vítězství a v boji o vytoužený postup do druhé ligy získal veledůležité tři body. Ovčárští v útočné hře tentokrát zklamali a jejich výkon byl poloviční oproti utkání s rezervou Liberce.

„Naším cílem bylo získatbod, což se nám nepodařilo. První poločas byl vyrovnaný a domácí prakticky z ojedinělé akce zavánějící ofsajdem získali vedení. Přestože jsme měli příležitosti k vyrovnání, nedokázali jsme některé standardky z první půle využít. Domácí si své vedení pohlídali a v závěruZušťák po ne zrovna čistém zpracování vstřelil rozhodující druhý gól. Porážka je zasloužená, protože hráči ve druhém poločase neměli ve vyrovnaném utkání sílu na zvrat,“ uvedl k utkání hostující trenér Pavel Janeček.

Písek – Ovčáry 2:0 (1:0) Branky: 37. Malý, 81. Zušťák. Rozhodčí: Čuřín. ŽK: 51. Polodna, 62. Kubiš. Diváci: 350. Písek: Samoel – Held, Pastyrik, Kubiš, Pravda – Linhart, Malý (89. Listopad), Mašát, Káník (55. Kosobud) – Zušťák (90. Šafárik), Polodna. Ovčáry: Straka – Chalupa, Studený, Ondrák, Viskup (35. Houška) – Jeník (60. Dido), Kovařík, Bayer, Maršner, M. Müller – Hyka (72. L. Müller).

DUŠAN KUDELA