V prvním přípravném utkání se utkali třetiligoví fotbalisté Ovčár s Admirou Praha. Po třech fyzicky náročných trénincích vyběhli hráči Sokola proti diviznímu soupeři a na výkonu to bylo znát.

V prvním poločase se hrál oboustranně rychlý technický fotbal s převahou Ovčár v poli. Trenéři v zápase vyzkoušeli celkem devět nových tváří a nesehranost se musela projevit. Stalo se tak především ve druhém poločase.

Předností pozorně bránících Pražanů byl rychlý protiútok. Když po úvodním tlaku Ovčár nepadla branka z kopaček s chutí hrajícího Daniela Krulicha a Dida, kteří neproměnili ani tutovky, uhodilo na druhé straně. Po chybě bývalého hráče Ovčár Herdy se prosadil Vnouček a brankář Mareček (Slovan Liberec) poprvé inkasoval – 1:0.

Do poločasu se Admira jen bránila a čelila rychlým kombinacím Ovčár. Vyrovnání přišlo po přihrávce Daniela Krulicha na Dida. O chvilku později Šíranec (Slovan Liberec) orazítkoval břevno. Nebezpečné útoky šly přes Martínka (SK Hlavice) a Zahálku (Slavia Praha), ale Petr (Junior Praha) i Dido trefili buď tyč, nebo zasáhl dobře chytající Kocinger.

Druhý poločas nabídl spoustu nepřesností při zakládání útočných akcí Ovčár. Admira opět vyčkávala a uhodila po hodině hry. Po chybě stoperské dvojice Müller nedal Marečkovi šanci. Po deseti minutách se dostal k odraženému míči nekrytý Majer a zvýšil už na 3:1. Sokol vystupňoval tlak, který vedl ke snížení Vodákem (Slavoj Stará Boleslav) na konečných 3:2.

Letní přípravu na ČFL zahájil Sokol před týdnem. Na prvním tréninku se nově vytvořené trenérské trojici Pavel Janeček, Miroslav Sankot a Petr Hajna hlásilo 25 fotbalistů. Hráči se postupně seznamovali s nově příchozími, kteří byli osloveni a projevili zájem hrát ČFL v Ovčárech. Dalších pět kmenových hráčů si ještě užívalo zasloužené dovolené.

Vrásky na čele dělají pouze nedoléčená zranění Maršnera (zlomená nártní kost) a Pechara (meniskus) z posledního divizního zápasu s Převýšovem. Další trojice má drobné šrámy bránící v plném nasazení do následující zápasové přípravy. Ostatní jsou v pořádku, a tak mohl trenér na zápas s Admirou nominovat téměř dvě kompletní jedenáctky. Podobně tomu bude i v neděli, kdy tým nastoupí v Benešově.

Admira Praha – Ovčáry 3:2 (1:1)
Branky:
23. Vnouček, 60. Müller, 70. Majer – 30. Dido, 82. Vodák. Ovčáry – 1. poločas: Mareček – Matějček, Studený, Šíranec, Herda – Zahálka, Krejcar, Martínek, D. Krulich – Petr, Dido. 2. poločas: Mareček – Václavík, Matějček, Šíranec, Viskup – Jeník, Studený, M. Krulich, D. Krulich – Hyka, Vodák.

DUŠAN KUDELA