V už tradičně nervózním utkání podlehli domácím 2:0, a zavřeli si tak cestu k obhajobě druhého místa, i když loňský zisk 57 bodů ještě v možnostech svěřenců trenéra Janečka je. Aktuálně ale mají stejně jako jejich sobotní přemožitel, který vyhrál tři z posledních čtyř zápasů, o šest méně.

Pražané i napočtvrté dokázali před Ovčáry uhájit svou tvrz, tentokrát výhrou 2:0. A prsty v ní měl i bývalý hráč Sokola Štumpf. Právě po jeho rohu se v 28. minutě k odraženému míči dostal pro změnu bývalý hráč Libiše Škorvánek a z hranice vápna zacílil přesně.

Hosté měli příležitosti, jak domácí o náskok připravit. V asi největší z nich ale brankář Čuba vytasil v 33. minutě excelentní zákrok proti gólové hlavičce Rótha, jehož následné šance opakovaně a podle hostí dost sporně zastavoval praporek asistenta. „Mělo to být jedna jedna, bohužel to tam nespadlo,“ litoval po zápase hostující trenér Pavel Janeček.

Druhý gól v utkání sice padl, ale až pět minut před koncem a znovu do hostující sítě. V době, kdy už hosté vsadili vše na útok a chvíli předtím opět nebyli daleko od vyrovnání, přinesl domácím gólovou pojistku brejk v podání střídajících hráčů Chalupy s Pozníčkem, který po předchozím zákroku Maliny hlavičkoval zblízka do opuštěné branky.

Utkání určitě nebylo nudné ani svázané taktikou, jeho kazem ale byla zbytečná nervozita, jež chvílemi přecházela až ke vzájemné nevraživosti. „Utkání bylo zbytečně nervózní, my jsme však tu nervozitu do něj nevnesli,“ zmínil v pozápasovém ohlédnutí pro fotbalnews.cz trenér Pražanů Radek Kronďák.

Hostující prezident Stanislav Ondrák se nechtěl o zápase téměř vůbec bavit ani s jednodenním odstupem. „Raději k tomu nebudu nic říkat,“ utrousil na hlavní tribuně neratovického stadionu při nedělním utkání krajského přeboru. Z jeho následných slov šlo ale lehce vydedukovat, že stejně jako před dvěma týdny v Chomutově dává porážku za vinu především jednostrannému metru rozhodčích.

Trenér Janeček ale hledal příčinyjinde. „První poločas jsme měli pod kontrolou, ale domácí jsme dostali vlastní vinou do vedení,“ narážel na malou domů, kterou brankář Malina z hostujícího pohledu velmi nešťastně odehrál na rohový kop předcházející prvnímu gólu.

Druhý poločas už byl podle ovčárského kouče chaotický. „Spíš než fotbal to byla nakopávaná a domácí nás prakticky do žádné gólovky nepustili. Zdržováním a taktickou hrou to nakonec soupeř ukopal.“

„Vyhráli jsme zaslouženě, protože soupeř měl jen jednu šanci v první půli a ve druhé to byly už jen nákopy před bránu. Neříkám, že jsme hráli dobře, ale ubojovali jsme výsledek. Chtěli jsme to odehrát, jako by to bylo venku, protože na jaře se nám doma nedaří, a to jsme zvládli,“ přidal svůj pohled domácí Radek Kronďák.

Loko Vltavín – Ovčáry 2:0 (1:0)
28. Škorvánek, 85. Pozníček. Rozhodčí: Henych. ŽK: Bureš, Štumpf – M. Mareš, Hyka. Diváci: 168. Ovčáry: Malina – J. Chalupa, Ondrák, Studený, Petřík –– Matějček, M. Mareš, Martínek (63. Šmidrkal), Cigánek (46. Hyka) – Hašler, Róth (46. Müller). Loko Vltavín: Čaba – Bureš, Brodecký (22. Vlk), M. Krimlák, Hájek – Jíša, Pečeňa, Štumpf, Škorvánek (74. Pozníček), Předota - Marčík (60. M. Chalupa).

NÁBOR: Sokol Ovčáry pořádá v úterý 14. června a v pátek 17. června vždy od 16 hodin na svém hřišti nábor malých fotbalistů narozených v letech 2001 až 2005; další podrobnosti na www.sokolovcary.cz nebo na telefonním čísle 606 620 022 (Dušan Kudela).