Domácí, do jejichž sestavy se vrátili po trestu za žluté karty Maršner s Poběrežským a po zranění kapitán Ondrák, potrestali v samém úvodu utkání dvě chyby hostí. Ti pak mohli už jen velmi těžko pomýšlet na nějaký bodový úspěch. V dalším průběhu prvního poločasu sice hru vyrovnali, s výsledkem ale nepohnuli.

Domácím navíc stejně jako vstup do utkání vyšel i nástup do druhého poločasu. Hosté nepovoleně likvidovali nebezpečný únik Maršnera až v pokutovém území, navíc za cenu druhé žluté pro Vránu. Hašler pak proměnil nařízenou penaltu v třetí gól, po kterém už hostům došel dech. Domácí naopak hýřili aktivitou a hnali se za dalšími brankami. Do konce utkání se trefili ještě třikrát.

„Rychlé góly nám pomohly, s dvoubrankovým náskokem v zádech se hrálo dobře," našel po utkání jeho klíčový moment hrající kouč vítězů Jan Studený. „…i když hosté pak měli více ze hry, tak žádnou vyloženou šanci si nevytvořili, jen standardní situace. Po gólu na tři nula už jsme zápas v poklidu dohráli a přidali další góly," dodal.

„Přijeli jsme do Ovčár jako mistři světa a jako by se nám nemohlo nic stát," nechal se slyšet hostující asistent Čestmír Kopřiva, jenž tentokrát rakovnické mužstvo vedl. „Přitom s domácími se dalo hrát, jen mít zodpovědnost a koncentrovat se na výkon. O osudu zápasu rozhodly první dvě minuty, ve kterých jsme dvakrát inkasovali," dodal. „Jsem neskutečně zklamán a rozčarován z výkonů všech hráčů kromě brankáře Radka Zacha, který ani za jeden gól nemohl a ještě další dvě, tři šance domácích zmařil," zlobil se.

Ovčáry – Tatran Rakovník 6:0 (2:0)
Branky: 3. a 64. Maršner, 47. a 76. Hašler, 5. Hyka, 85. Voljanskij. Rozhodčí: Leška. ČK: 46. Vrána. Ovčáry: Straka – Viskup (70. Slavík), Studený, Ondrák, Kudela – Maršner, Urban (44. Mihalík), Hyka (63. Voljanskij), Novotný, Poběrežský – Hašler.