Zcela odlišně vstoupili do nového ročníku fotbalového středočeského přeboru zástupci Mělnicka. Libišští, kteří ještě na jaře hráli divizní soutěž, ze které po ročním působení spadli, prohráli jedinou brankou v Jílovišti s jedním z posledních vítězů I. A třídy. Ovčáry vykročily za obhajobou přeborového stříbra šestibrankovou kanonádou na hřišti ex-divizního Nového Strašecí.

Pokud měli v Ovčárech obavy, jak jim to v nové sezoně bude střílet bez jednoho z tradičních kanonýrů Hyky, tak v Jílovišti se ukázaly jako zcela liché. Zkušený hostující tým zápas bez problémů ovládl a užzkraje druhého poločasu nebylo o jeho vítězství pochyb.

Novostrašečtí fotbalisté slovy svého nového lodivoda Radima Suchánka doplatili především na laciné branky. Zejména k té na 0:2, na kterých po Maršnerově úvodní trefě zvyšoval ovčárský navrátilec Müller, prý nemělo dojít. Gól do šatny nevěštil pro domácí nic pozitivního.

A to se potvrdilo krátce po zahájení druhého dějství. Už po třech minutách se hosté zásluhou Hašlera radovali potřetí. Za chvilku už to bylo 0:4. To si domácí dávali ve svém pokutovém území přednost tak dlouho, až do míče kopl všudypřítomný Müller.

Když už to vypadalo na pořádný gólový příděl, dal o sobě vědět nejnebezpečnější hráč domácích Jan Ducár. Útočník, kterému krajská disciplinární komise povolila start, přestože měl být po surovém napadení rozhodčího ještě více než rok bez mistrovského utkání, pohotově zakončil a snížil na rozdíl tří branek 1:4. Jenže od domácích to byla jen labutí píseň. Hostující spíše sváteční střelec Pechar po „žákovských" chybách krajních obráncůpostupně přidal další dvě branky.

Trenér Sokola Miroslav Sankot po závěrečném hvizdu přiznal, že hosté měli z utkání mírné obavy. „Soupeř byl pro nás velkou neznámou. Naštěstí se nám podařilo přečkat úvodní nápor domácích (Ducár nastřelil břevno – poznámka autora). Po vedoucí brance se hráči uklidnili a dokázali soupeři vnutit naší kombinační hru, po které se dostávali do slibných střeleckých pozic, a dvě z nich se nám podařilo proměnit. Druhý poločas byl už plně v naší režii. Jsem rád, že si kluci zápas užili."

„Soupeř byl jednoznačně lepší a v soutěži bude mířit na vysoké pozice, ne-li na ty největší," nechal se po utkání slyšet Radim Suchánek. „Ale první tři góly byly naprosto zbytečné a dostaly nás do pozice, že už jsme zápas ztratili. S takovým soupeřem se nedal jižotočit. Hosté byli, myslím si, alespoň o dvě třídy výše."

Uvízli na silnici a pak i na hřišti

Libišští se kvůli odpolední hromadné dopravní nehodě před Jílovištěm dostali do kabin až dvacet minut před začátkem utkání. A nejen to zřejmě stálo za smazáním rozdílu dvou tříd, které soupeře ještě na jaře dělily. Nadšeně hrající domácí byli na kluzkém terénu odměněni za svou snahu ve druhém poločase, kdy vstřelili jedinou branku zápasu. Hosté sice v závěrečných minutách zvýšili aktivitu, ale ani jedna ze dvou šancí Kabyla k vyrovnání nevedla.

Hostující trenér Václav Havel domácím po zápase sportovněpogratuloval k první výhře v přeboru. Uznal přitom, že o ten jeden gól zřejmě byli lepší. „Snažíme se do mužstva zapracovat nové mladé hráče. Bojovali jsme, ale domácí byli v prvním poločase lepší, ve druhém jsme byli po obdrženém gólu lepší my. Chybí nám tvořivý hráč,v útočné fázi potřebujeme být důraznější."

N. Strašecí – Ovčáry 1:6 (0:2)
Branky: 62. Ducár – 45. a 55. Müller, 82. a 88. Pechar, 16. Maršner, 52. Hašler. Rozhodčí: Čermoch. ŽK: Janoušek – Hašler. Diváci: 80. N. Strašecí: Kut – Janoušek (Janovský) Mrázek, Duchoň, Pejša –Zázvorka, Kapek, Mžourek, Vašák – Ducár. Ovčáry: Straka – Pechar (85. Rubeš), Ondrák, Studený, Viskup – Šmajda (79. Fabián), Baloun, Mihalík, Maršner – Müller, Hašler.

Jíloviště – Libiš 1:0 (0:0)
Branka: Bassem Hannachi. Rozhodčí: Košťálek. Diváci: 130. Libiš: Šídlo – Franz, Kabyl, Zuskin, Trojan – Těmín, Matoušek, Janík, Frei – Škoda, Jiráň (Kiršner, Čadek, Rožánek).