V úvodu se hráči obou celků zastřelovali. V 18. minutě po rohovém kopu hostů Shejbal vyrazil míč před vápno, kde však nebyl nikdo z domácích hráčů a Maršner nechytatelnou dělovkou od břevna otevřel skóre.

Ve 36. se do koncovky dostal po ose Třešňák - Voženílek - Fikejz Prorok, ale jeho technický pokus Straka chytil. Ve 43. minutě obešel Škvrňák ve vápně Pechara, ale jeho křížná střela branku minula. Do kabin tak šli hosté s jednobrankovým náskokem, když na každé straně hráčům chyběla lepší finální přihrávka.

Do druhé půle domácí vstoupili s cílem vyrovnat a postupem času začali diktovat tempo hry. V 52. minutě Škvrňák předložil ideální přihrávku do vápna Jeřábkovi, ale ten špatně trefil míč. V 58. to byl opět Jeřábek, který vymyslel krásnou akci, obešel tři protihráče a následně našel ideální přihrávku ve vápně Proroka, který střelou do protipohybu gólmana vyrovnal - 1:1.

V 77. minutě střílel těsně vedle opět Jeřábek. Pět minut nato Pechar jistícího tělem míč mířící do autu za brankovou čáru obral Jeřábek a předložil střídajícímu Fidrovi, který krásnou křížnou střelou z první k tyči otočil na 2:1. Domácí v závěru přežili i pětiminutové nastavení, a získali tak cenný skalp lídra tabulky. V utkání vynikali za domácí Jeřábek a Prorok, za hosty Studený s Maršnerem.

Martin Svědík, trenér Tesly: „Už v prvním poločase jsme ve hře měly náznaky dobré hry, škoda jen, že jsme inkasovali po rohu hostů z odraženého balónu. Chvíli hráli hosté, chvíli my. Ve druhé půli již ale byl zápas zcela v naší režii. Zaslouženě jsme vyrovnali a náš kvalitní výkon korunovali v 82. minutě vítězným gólem. Předvedli jsme velmi dobrý výkon, za který zaslouží pochvalu všichni hráči."

Stanislav Ondrák, prezident Sokola Ovčáry: „Trápí nás marodka, chybělo nám šest hráčů a na lavičce jsme měli jen zraněné hráče, tudíž jsme nemohli hru oživit. Rozhodující gól jsme domácím doslova darovali. Jinak se mi moc líbil zdejší areál."

Tesla Pardubice – Ovčáry 2:1 (0:1)

Branky: 58. Prorok, 82. Fidra - 18. Maršner. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Šifalda. Diváci: 130. Ovčáry: Straka - Kovařík (58. Matějček), Ondrák, Pechar, Viskup - Jeník, Studený, Krulich (74. Žák, 88. Chrdle), Maršner - Hyka, Dido.