Ovčárští nastoupili v improvizované sestavě v zadních řadách. Chyběl totiž vykartovaný Viskup, zraněný Pechar a Matějček. Naopak za Polaban nastoupil i bývalý reprezentant Michal Horňák.

Od začátku se domácí do soupeře zakousli, jenže vedoucí branku dali hosté vyrážející ze zabezpečené obrany k rychlým protiútokům. Jeden z nich zakončil gólově Grospič. Po inkasovaném gólu domácí ještě přidali a Polaban měl při útocích valících se na jeho bránu co dělat, aby uhájil těsně vedení. Jenže na straně hostů stálo neuvěřitelné štěstí. Dvakrát bravurně zasáhl gólman Janura, jednou vyhlavičkoval míč na brankové čáře Farkaš.

Přesto se Ovčárům povedlo ještě do přestávky vyrovnat, když po akci Hyky zamířil přesně k tyči Hašler. Po vyrovnávací brance tempo domácích neustalo a další příležitosti Šmidrkala a Voljanského se štěstím Janura nebo obrana hostů odvrátila.

Do druhé půle už nenastoupil nymburský Bošina, který v závěru poločasu utrpěl tržnou ránu na hlavě a skončil v sanitce. Domácí i nadále dobývali branku Polabanu, ale marně. Vedení mohl podruhé strhnout na stranu hostí v 67. minutě Grospič, při druhé střele hostů v utkání už ale neuspěl. V poslední dvacetiminutovce domácí vyvinuli obrovský tlak a bylo otázkou času, kdy se jim podaří vstřelit vítěznou branku.

V 71. minutě zazvonila tyč po trestném kopu Šmidrkala a vzápětí při nepřehledné situaci před brankou Polabanu nedokázali hned čtyři hráči Ovčár dopravit míč za brankovou čáru. Domácí rozhodli o svém těsném vítězství až v 82. minutě, když Hašler skóroval hlavou po rohovém kopu Maršnera. Těsné, ale zasloužené vítězství uhájili, přestože Polaban ještě několikrát nebezpečně zaútočil.

OVČÁRY – NYMBURK 2:1 (1:1)
Branky: 31. a 82. Hašler – 10. Grospič. Rozhodčí: Šimáček. ŽK: Šmidrkal, Baloun – Lukavec. Diváci: 90. Ovčáry: Straka – Kudela (70. Rubeš), Ondrák, Studený, Baloun – Hyka, Šmidrkal, Mihalík, Maršner – Voljanskij (88. Dohnal), Hašler.

(dk, lk)