Chybuobrany, po které hosté o přestávce vedli, domácí odčinili ve druhém poločase, kdy výsledek otočili. Rozhodující branku vstřelil v 82. minutě z penalty Róth.

V ovčárské sestavě pro zranění chyběli Maršner a Mareš a ve středové řadě to během prvního poločasu několikrát zaskřípalo. Přesto Hyka v první střelecké příležitosti trefil křížnou střelou vzdálenější tyč. Hosté poprvé zahrozili v 11. minutě, kdy Brabcovu střelu Straka jen s námahou vytahoval.

Na druhé straně Martínkův roh z 21. minuty nečekaně zazvonil na přední tyči hostující branky a brankář Šilhavý dostal od trenéra Haška co proto.
To ale byloze strany domácích nadlouhovše. Útočníci neudrželi míč, středová řada nechávala Kunickýmpříliš prostoru a domácí obrana byla pod tlakem.

Ve 26. minutě seEngelmann prokličkoval na hranici šestnáctky a projektilem napnulboční síti. Varování si domácí nevzali k srdci a přišel trest.
Ve 32. minutě stejný hráčlehce přešel přes Chalupu a Kočí pozpětné přihrávcenadvakrát překonal Straku – 0:1. Od té chvíle Kuničtíplně ovládli hru a domácí útočníky do poločasuk ničemu nepustili.

Začátek druhé půle ale opět patřil domácím. Střídající Hašler uplatnil výškovou převahu, vybojoval spoustu míčů a Ovčáry začaly hrát svoji typickou nátlakovou hru.

V 53. minutě měly první obrovskou příležitost vyrovnat, hlavičku Ondráka ale Šilhavý reflexivně vyrazil. O dvě minuty později hlavičkoval Hyka a Šilhavý znovu se štěstím zachránil. V 56. minutě se domácí konečně dočkali. Hykova hlavička po Róthově centru už byla přesná – 1:1.

Zlomový okamžik nastal v 70. minutě. Petřík zahrál hlavou malou domů tak nešťastně, že se k míči dostal zkušený Koubek, ale vybíhající Straka jeho nepovedený lob zachytil.

Na druhé straně Martínek po rohu Cigánka tečoval hlavou míč, který s pomocí obránce Kunic jen těsně minul břevno. Domácí se vrhli do útoku, a to se jim vyplatilo. V 80. minutě doputoval v pokutovém území míč k Hašlerovi, kterého srazilHavlíček. Penaltus přehledem proměnil Róth – 2:1.

Houževnaté Kunice se s výsledkem nemínily smířit. Vyrovnání měl v 88. minutě na kopačce Zeman. Jeho nepříjemnou střelu Straka zlikvidoval a oddechnout si nakonec mohl i po lišácké patičce brankáře Šilhavého, který se vnastavenízapojil do útočení.

Kvalitní utkání nabídlo divákům rozdílné výkony mužstev v každém z poločasů.

Očima trenérů

Pavel Janeček (Ovčáry): „Dnes jsme museli improvizovat v sestavě. Pro zranění nemohli nastoupit Maršner s Marešem a v prvním poločase jsme se s tím nedokázali vyrovnat. Přesto jsme si vytvořili pár příležitostí a při troše štěstí to tam mohlo spadnout. Naopak po našem zaváhání v obraně šel soupeř do vedení a poté nás do konce poločasu do ničeho nepustil. Druhý poločas už byl o něčem jiném. Příchodem Hašlera se hra zklidnila a přišly i šance. Hráči dokázali zabojovat a strhnout vítězství na naší stranu. Kunice dokázaly, že jsou vyspělým mužstvem.“

Zdeněk Hašek (Kunice): „Bylo to kvalitní utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme hráli prim a zaslouženě jsme šli do vedení. Ve druhém získaly Ovčáry výškovou převahu, kterou dokázaly plně využít. Zvýšenou bojovností a důrazem dokázaly vyrovnat a z pokutového kopu dát vítězný gól. Škoda neproměněné šance Koubka. Mohli jsme jít opět do vedení. Místo toho po chybě obrany inkasujeme. Vítězství Ovčár ale bylo zasloužené.“

Ovčáry – Kunice 2:1 (0:1)
Branky:
60. Hyka, 82. Róth z PK - 33. Kočí. Rozhodčí: Duchoň. ŽK:Martínek, Ondrák - Hyský. Diváci: 160.Ovčáry: Straka – J. Chalupa, Ondrák, Studený, Viskup (46. Hašler, 83. Müller) – Matějček (54. Šmidrkal), Martínek, Cigánek, Petřík – Hyka, Róth. Kunice: Šilhavý - Kopta, Hyský, Havlíček, Švejda (82. Zeman) - Rejhon, Kordiak, Kočí (60. Koubek), Engelmann (88. O. Dvořák) - Brabec, L. Dvořák.
NÁBOR: Sokol Ovčáry pořádá v úterý 14. června a v pátek 17. června vždy od 16 hodin na svém hřišti nábor malých fotbalistů narozených v letech 2001 až 2005; další podrobnosti na www.sokolovcary.cz nebo na telefonním čísle 606 620 022 (Dušan Kudela).

DUŠAN KUDELA