První půle byla vyrovnaná a oba soupeři se do šancí dostávali jen sporadicky. Domácím se nedařila kombinace na jeden dotek a hosté využívali jejich chyb k rychlým protiútokům.

Zvlášť nebezpečný byl pohyblivý útočník Sdiri. Matějček, zaskakující na levé straně obrany, ho ve 21. minutě fauloval, a nabídl tak hostům pokutový kop. Brankář Rohlíček střelu Mašanského skvěle vyrazil, a tak se hrálo i nadále bez branek.

Hosty tento okamžik nepoložil a stále hráli bez respektu. Současný trenér Brozan, bývalý reprezentant Němec, hnal své svěřence dopředu a jejich snaha byla korunována v poslední minutě poločasu.

Za domácí obranu si naběhl Sdiri a přízemní střelou k tyči dostal Brozany do vedení. Jediná střela Hyky mimo branku za první poločas dokazovala nemastnou útočnou aktivitu domácích.

Do druhé půle nastoupili Ovčárští s daleko větším pohybem a důrazem. Zvýšená aktivita přinesla šance a následně i branky. Hlavičky Müllera s Viskupem ještě likvidoval Vacho. Vyrovnání přišlo v 60. minutě. Po pěkné kombinační akci fauloval Maršnera brankář Vacho a z nařízené penalty srovnal Hyka na 1:1.

Po šesti minutách otočil stav utkání Studený, který z přímého kopu překvapil brankáře Macha. Od té doby se hrálo už na jednu branku. Ovčáry soupeře nešetřily a v závěru přidaly ještě dvě branky. Nejprve Kudela krásným volejem z vápna zvýšil na 3:1 a závěrečný účet kvalitního utkání podtrhl Viskup.

Na mělnické umělce se Sokol znovu představí v sobotu 4. února od 13 hodin proti svému soupeři z ČFL – Slovanu Liberec B.

Ovčáry – Brozany 4:1 (0:1)
Branky:
60. Hyka z PK, 66. Studený, 83. Kudela, 86. Viskup – 45. Sdiri. Rozhodčí: Zuskin. ŽK: 1:2. Diváci: 40. Ovčáry: Rohlíček – Chalupa, Studený, Ondrák, Matějček – Müller (60. Kudela), Svoboda, Hyka (78. Rubeš), Maršner – Hašler, Glasnovič (46. Viskup).

Pozápasové ohlasytrenéra Ovčár Pavla Janečka přinese pondělní tištěné vydání Mělnického deníku!

DUŠAN KUDELA