Nicméně domácí už od úvodních minut převzali iniciativu a ambicióznímu týmu hostů, kteří trochu „zazlobili" jen v úvodu zápasu, prakticky nedali „čuchnout".

Ovčáry šly do vedení po dvaceti minutách, když se zblízka trefil kanonýr Hyka, který odstartoval „lavinu" domácích šancí. Ale skóre se neměnilo ani po Maršnerově střele či Ondrákově hlavičce nebo Tříškově pasu na Mihalíka. Neuspěl ani Šmidrkal, jehož bombu ve 33. minutě srazili hosté na rohový kop.

Aktivita Ovčárských ostatně pokračovala i po přestávce, ale dobré příležitosti Viskupa, Pechara a Voljanského, který připravil „tutovku" Hykovi, se brankově neujaly. A tak musel vzít „spravedlnost" do svých rukou stoper Studený, když si v 55. minutě naběhl na odražený míč a v pohodě zvýšil na 2:0.

Domácí naprosto ovládli hru, patřil jim zejména střed pole, který jim začali hosté pozvolna přepouštět. A když v 72. minutě proměnil Voljanskij „milimetrový" pas Maršnera ve třetí gól, nebylo v tu chvíli už co řešit. „Konečně jsme se trochu zmátořili," oddechl si po zápase ovčárský kouč Miroslav Sankot. „Bojovali jsme, a tak se výsledek proti dobrému soupeři dostavil. Zodpovědně jsme bránili a dařilo se i střelecky."

Hostující trenér František Kajgr byl po utkání hodně zklamaný: „Podali jsme naprosto zoufalý výkon. Proti velmi dobrému soupeři jsme si za celý zápas vůbec nic nevytvořili. Začali jsme vlažně a už jsme se nechytili. Ovčárští nás prakticky k ničemu nepustili."

Ovčáry – Nová Ves pod Pleší 3:0 (1:0)

Branky: 20. Hyka, 55. Studený, 72. Voljanskij. Rozhodčí: Šimáček. ŽK: 2:3. Diváci: 150. Ovčáry: Straka – Pechar, Ondrák, Studený, Viskup – Tříška (83. Ryba), Mihalík (46. Voljanskij), Šmidrkal, Maršner – Hyka (88. Baloun), Hašler. Nová Ves: Mojžíš – Petrák, Pastyrik, Novák, Jan Kokštejn – Rom, Šorna, Venta (59. Doležal), Krupa – Šindelář (64. Pinc), Jakub Kokštejn.