Oba soupeři se chtěli dostat do druhého kola a vidina utkání s prvoligovým nováčkem Bohemians 1905 se odrazila na atraktivnosti duelu. Účastník divize skupiny B byl vyrovnaným partnerem nováčka ČFL pouze v prvním poločase.

Ovčáry zahrozily už ve 4. minutě. Po vyšachování domácí obrany střílel Jeník pouze do brankáře Sovy, který v Ovčárech chytal v době první účasti v ČFL.

O dvě minuty později si akci zopakoval. Tentokrát se jeho střela mezi tyče nevešla. Doslova ledovou sprchu zažili hosté v 9. minutě. Po přímém kopu Kopeckého se ocitl ve vápně zcela osamocený Szocz a jeho technická střela skončila u levé tyče - 1:0.

Hloupý gól Ovčárské hráče ještě více nastartoval a soupeř se nestačil divit. O minutu později nastřelil Matějček tyč, ale soupeř stačil ještě kontrovat Putíkem. Tentokrát Straka ukázal svůj postřeh a zabránil nejhoršímu.

Ve 14. minutě Didovu střelu stačil Sova vytěsnit na břevno a za dvě minuty se díval na míč z kopačky stejného hráče, jak těsně míjí jeho pravou tyč. Hra měla vysoké tempo a vyrovnávací branka visela ve vzduchu.

Ve 25. minutě opět Sova zázračně vyrazil Jeníkovu střelu na roh. Za tři minuty Dido nadvakrát Sovu konečně překonal – 1:1. Domácí se v této době nezmohli na kloudnou akci a nápor Ovčár byl korunován pět minut před přestávkou. Hyka před šestnáctkou vybojoval míč, vysunul Jeníka, který tentokrát nezaváhal – 1:2.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s touhou vyrovnat a poprat se o vítězství. Snaha jim vydržela do 58. minuty. Nejprve Sova vytěsnil Studeného nebezpečnou hlavičku na roh a po jeho zahrání trefil Dido z voleje - 1:3.

V 68. minutě se po chybě domácí obrany dostal do brejku Dido, ale přímý souboj tentokrát vyhrál Sova. Domácí se dostali k zakončení málokdy, ale ve své největší příležitosti druhého poločasu tentokrát zklamali, a nebo se Straka vyznamenal.

V závěrečné čtvrthodince Ovčáry soupeře doslova deklasovaly. Nejprve se v 74. minutě nádherně trefil Studený a ze stejného místa překonal Sovu i Zahálka. Účet utkání završil v poslední minutě Hyka z pokutového kopu po faul brankáře Sovy na Petra - 1:6.

Pavel Janeček (trenér Ovčár): „O našem vítězství jsem byl přesvědčen i v době, kdy jsme prohrávali. Ze strany domácích se žádný očekávaný tlak nekonal, a tak jsme za celé utkání nepustili soupeře mimo té jediné do dalších šancí. Hráči včetně střídajících podali ve všech řadách dobrý výkon. Tentokrát jsme zužitkovali naše šance ke vstřelení branky.“

Český Brod – Ovčáry 1:6 (1:2)
9. Szocz – 28. a 58. Dido, 40. Jeník, 74. Studený, 87. Zahálka, 90. Hyka z PK. Rozhodčí: Váňa. ŽK: Pařízek, Štefančík, Putík, Sova – Studený. Diváci: 220. Ovčáry: Straka – Matějček, Ondrák, Chalupa, Kovařík – Jeník (72. Herda), Studený, Krejcar (76. Martínek), Zahálka – Hyka, Dido (69. Petr).