Na hostování do konce roku získal aktuálně třetí celek divizní skupiny C Martina Cintulu. Jednadvacetiletý slovenský fotbalista přichází z Hlavice, kde se výrazněji neprosadil do sestavy ex-ovčárského trenéra Jaroslava Vodičky v ČFL. „Posílili o dalšího cizince a chtěli, aby hráč, který přišel do Čech ze Slovanu Bratislava, nadále hrál. Došlo tedy k dohodě,“ potvrdil příchod sekretář Sokola Dušan Kudela.

Za zmínku stojí i to, že Cintula je členem slovenské futsalové reprezentace do jednadvaceti let. V Ovčárech s ním počítají na pravý okraj, případně i do středu záložní řady. Doplnění kádru přijde trenéru Janečkovi jistě vhod. Zranění totiž nepustí delší čas na hřiště Viskupa (těžký výron kotníku) a Žáka (naštípnutá nártní kůstka). „Podle vyjádření trenéra se jeví velmi dobře a měl by být platnou posilou.“

Proti Tesle chce domácí tým odčinit nepodařené vystoupení v Kunicích, které se před týdnem staly teprve druhým ovčárským přemožitelem v letošní sezoně. Tesla, která dosud nastřádala o pět bodů méně než Ovčáry, vstřelila na hřištích soupeřů v pěti zápasech jediný gól. To ale Pardubickým stačilo na tři remízy. Nerozhodným výsledkem skončila i obě loňská vzájemná setkání obou soupeřů.